Молочна криза
Асоціації: Полтавщина, Донеччина та Київщина найактивніше вирізають корівУ січні загальне поголів’я корів в Укра — ні скоротилася на 6,4% — до 1,79 млн голів, порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Про це, посилаючись на дані Держстатистики Укра— ни, повідомляє аналітичний відділ Асоціаці— виробників молока.
«Скорочення відбувається в усіх категоріях господарств, як у сільськогосподарських підприємствах — 6,2%, так і в домогосподарствах — 6,4%, — каже аналітик Асоціаці— виробників молока Володимир АНДРІЄЦЬ.
Так, у сільськогосподарських підприємствах станом на 1 лютого налічується 434,3 тис. голів, що на 29 тис. голів менше, ніж у січні минулого року.
Ключову роль у падінні відіграли підприємства Полтавщини, де вирізали 5,6 тис. голів — а це 9,2%; Чернігівщини, де позбулися 3 тис. голів, або 6,7%; Сумщини, де скорочення склало 2,6 тис. голів, або 8,2%. Скоротили поголів’я також на Вінниччині на 2 тис. голів, а це 6,3%; Харківщині — на 1,8 тис. голів, або на 5,2%, та Донеччині — на 1,7 тис. голів — 14,4%, порівняно із січнем минулого року.
Так, у січні промислове поголів’я зменшилося на 3,6 тис. Найбільше позбувалися корів на Полтавщині — мінус 0,8 тис., Донеччині — 0,7 тис., Ки— вщині та Хмельниччині по 0,6 тис. Загалом, у січні «мінусувало» 11 областей».
«Молочно-товарним фермам всього лише семи областей поки вдається утримати молочну худобу на рівнях попереднього місяця. П’ять регіонів демонструють незначне нарощування, яке не впливає на загальний тренд скорочення», — каже аналітик.
Після сповільнення темпів зменшення поголів’я дійних корів серед сільськогосподарських підприємств у грудні, новий рік розпочався новою силою скорочень. Очікується, що із ринку й надалі будуть виходити гравці через незрозумілу ситуацію з ринком землі, і триватиме це до вияснення та впровадження остаточних положень Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення».
Кількість корів у домогосподарствах скоротилася до 1,36 млн голів, що на 93,1 тис. голів менше, ніж у січні минулого року. У першому ж місяці нового року населення позбулося більш ніж 27 тис. корів. Скорочення відбувалося в 17 областях кра— ни. Найбільше вирізали корів на Львівщині — 5,7 тис. голів, або 6,1%; Закарпатті — 4,2 тис. голів, або 4,8%; Вінниччині — 4,2 тис. голів, або 4,2%; Херсонщині — 3,5 тис. голів, або 7,1%; Луганщині — 3,4 тис. голів, або 11,4%, та Донеччині — 2,2 тис. голів, або 10,7%. Нарощувала поголів’я лише Івано-Франківщина — на 1,8 тис. голів, або 2,3%.
«І без того складну ситуацію в галузі поглиблює скорочення поголів’я корів у господарствах населення. І хоч тут причини вирізання корів інші, проте наслідки однакові — дефіцит сировини в переробці. Переробники борються за постачальників, проте брак сировинного молока буде посилюватися і в нинішньому році», — підкреслює Володимир Андрієць.