Перейти до основного вмісту

«Ми спостерігатимемо прогрес»

МВФ зробив для України позитивний прогноз
09 червня, 00:00
ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

У ході зустрічі з делегацією Міжнародного валютного фонду на чолі з першим заступником директора-розпорядника МВФ Джоном Ліпскі Президент України Віктор Ющенко, як повідомляє його прес-служба, підкреслив, що для української сторони надзвичайно важливо знати думку Фонду про внутрішній ринок України, макроекономічну ситуацію, бюджетний процес. Представник МВФ повідомив, що Фонд у цілому позитивно оцінює економічну ситуацію в Україні: «Ми вважаємо, що в наступному році й у подальшій перспективі буде зберігатися гарна тенденція до активного економічного росту в глобальному масштабі». За словами Ліпскі, МВФ прогнозує в Україні період низького рівня інфляції. «Для України така ситуація створює дуже сприятливе середовище — а це значить, що попит на вашу експортну продукцію буде залишатися високим», — сказав він, додавши, що мова йде також про проведення активних економічних реформ.

На зустрічі з українськими журналістами Ліпскі продовжив аналізувати стан економіки нашої держави та дав економічні прогнози на найближчий час. Експерт відзначив, що на нього справив хороше враження консенсус щодо необхідності подальшого інтегрування економіки України у міжнародні ринки товарів та послуг, що існує в Україні. «Влада України вже чимало досягла у цьому напрямку, у тому числі мається на увазі прийняття цілої низки законів, спрямованих на усунення перешкод в торгівлі, — відзначив Ліпські, — і це, на переконання уряду, могло б підготувати грунт до швидкого набуття членства у СОТ». Він припустив, що вступ України до СОТ відбудеться протягом «найближчих кварталів», і побажав українській владі серйозного успіху на цьому шляху. «Українська економіка демонструє дуже гарні показники, і можна досягти більш сталого розвитку завдяки СОТ, але є й ризики, зокрема, з наближенням до світових цін в Україні може відбутися енергетична криза», — застеріг Ліпскі.

Він застеріг українське керівництво від завчасного розслаблення: «Перспективи залишаються позитивними, вони чудові! Але не треба це сприймати, як дане. Це передбачає стабільну роботу над реформами. ...Якщо все те, що казали представники української влади, правда, то ми спостерігатимемо прогрес. Реформи продовжуватимуться й надалі. Принаймні це те, в чому мене переконували...»

Ліпскі не сказав однозначно про можливий майбутній кредит МВФ Україні, проте зазначив, що умови для запозичення нині є сприятливими, але якщо робити їх, то лише маючи низький дефіцит бюджету. «Я переконаний, що за умов створення відповідної бази та провадження відповідної економічної політики, перспективи економічного розвитку України на майбутній період залишатимуться сприятливими», — заявив Ліпскі. На його думку, подальша глобальна інтеграція несе із собою для України можливість підвищення доходів на душу населення до рівнів тих країн з перехідною економікою, які досягли більшого прогресу у сфері реформ. «Але водночас це створює ризики, якими необхідно керувати. Наприклад, потоки капіталу можуть виявитися волатильними. Для того, щоб реалізувати ці можливості й уникнути ризиків, необхідно мати скоординовану макроекономічну стратегію», — вважає представник МВФ.

В уряді Ліпскі запевнили, що в Україні вже закладено основні конструктивні елементи такої стратегії. До неї можна віднести заходи з поліпшення інвестиційного клімату, запровадження нової системи монетарної політики, що орієнтуватиметься на стабільо низький рівень інфляції, а також здійснення розважливого регулювання та нагляду в фінансовому секторі, щоб мінімізувати ризики. «Сподіваємось, що Україна виправдає наш оптимізм!» — сказав насамкінець Джон Ліпскі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати