На грані техногенної катастрофи
Кривий Ріг, селища якого простягнулися більш ніж на 100 кілометрів, має високу концентрацію підприємств важкої промисловості і споживає воду з п'яти водосховищ, які поповнюються розгалуженою системою каналів. Один із них — «Дніпро — Кривий Ріг». Ним за допомогою насосних станцій вода з Каховського водосховища піднімається до Південного сховища на висоту 82 метри. Устаткуванню насосних станцій каналу скоро вже 40 років, але воно ніколи не оновлювалося й знаходиться в критичному стані, а відтак у будь-який момент подача води до Південного водосховища може припинитися. Тоді підприємства і значна частина міста залишаться без води.
Втім, це ще не найбільше лихо. Страшну загрозу населенню міста являють собою Карачунівське та Макортівське водосховища, греблі яких знаходяться в аварійному стані. На думку фахівців, зволікання з реконструкцією водопропускних споруд цих гребель може призвести до їх повного руйнування та затоплення кількох районів Криворіжжя. Скажімо, Карачунівське водосховище здатне затопити житлові будівлі в Центрально- Міському районі міста до другого поверху.
Окрім того, негайної заміни потребують залізобетонні перекриття відстоювачів, камер реакцій. Термінового ремонту вимагають і 370 км магістральних водогонів, які експлуатуються вже більше 40 років, удвічі перекривши встановлені строки. Але коштів на проведення цих робіт, зрозуміло, немає. За словами директора підприємства «Кривбасводопостачання» Олександра Мізіна, протягом року його колектив фактично кредитує споживачів, надаючи послуги без оплати. Борг підприємству сягнув 70 млн. гривень, хоча тариф на воду тут найнижчий в державі. Якщо найближчим часом ситуація з оплатою не поліпшиться, то, як сказав О. Мізін, від техногенної катастрофи місто може врятувати тільки диво. Кривий Ріг