На Сумщині розпочалася судова «електрична війна»

Коментуючи «Дню» цю ситуацію, заступник голови ВАТ Левон Варданян відзначив правомірність такого кроку споживачів: якщо обумовлені пункти укладених з ними угод порушено, то за це хтось повинен відповідати. Однак, стверджуючи готовність вести діалог із позивачами, Л.Варданян підкреслив, що «Сумиобленерго» візьме на себе стільки відповідальності, скільки передбачено законом. Іншу ж її частину компанія перекладає на НЕК «Укренерго», яка, з погляду правління акціонерного товариства, без вагомих на те підстав вдалася до безсистемних аварійних відключень. Цими діями «Укренерго» та Міністерство енергетики порушили вимоги Закону України «Про електроенергетику» і створили дефіцит електроенергії без попереднього повідомлення ВАТ «Сумиобленерго» і без посилання на будь-який законодавчий акт. З огляду на це акціонерне товариство подало в п'ятницю на «Укренерго» позов до Арбітражного суду Києва.
За словами Л.Варданяна, «відключення, які тривають в області, є не щось інше, як спроба Міненерго звести рахунки з приватизованими обленерго. Прикриваючись тезою про існування в останніх заборгованості за спожитий струм, міністерство насправді намагається виставити акціонерні товариства у невигідному світлі». За словами Л.Варданяна, суми поточних платежів за взятий у кредит струм (близько 65% од необхідного), згідно з Договором між членами оптового ринку електроенергії і Правилами енергоринку, дозволяють Сумській області споживати сьогодні 349 МВт, а останнім часом вона одержувала тільки 177 МВт.
Треба відзначити, що й місцева влада у своїх діях не відзначається послідовністю. Заступник губернатора Юрій Жарков ініціював проведення чергової фронтальної перевірки «Сумиобленерго». Нині там вимкнуто міські телефони, пожежники опломбували заправку акціонерного товариства, внаслідок чого його транспорт опинився «на приколі».