Перейти до основного вмісту

«Назад у майбутнє»

У столиці відбувся фестиваль інновацій, науки та мистецтва
03 липня, 12:13
ГЕКСАКОПТЕРИ, ЯК І 3D-ПРИНТЕРИ, СЬОГОДНІ В ТРЕНДІ. ЦЕЙ ДРОН МОЖНА ПІДГОТУВАТИ ДО ПОЛЬОТУ ЗА П’ЯТЬ ХВИЛИН. А ІННОВАЦІЙНА КОНСТРУКЦІЯ ПРОМЕНЯ ДАЄ ЗМОГУ ПОКРАЩИТИ ЯКІСТЬ ЗЙОМКИ В ПОВІТРІ

Три тисячі квадратних метрів, близько семи тисяч відвідувачів, 3D-принтери, дрони, доповнена реальність та мистецтво. Так минулими вихідними, 27-28 червня, у столиці проходив фестиваль інновацій та творчості Make It Show. Протягом двох днів відвідувачі заходу змогли побувати у численних майстернях, на лекціях просто неба, зокрема від відомих стартаперів, послухати сучасну музику та подивитися художні інсталяції та останні технічні інноваційні розробки.

«Ми хотіли познайомити глядача із новим форматом, показати, що наука та сучасні технології — це цікаво і весело, і може бути не лише у форматі конференції чи наукових форумів для фахівців», — говорить pr-менеджер компанії SmileExpo, яка організувала фестиваль, Антон Селезньов. Фактично, фестиваль формату ІТ-мистецтво в Україні відбувся вперше. Хоча, за словами Антона Селезньова, сам по собі такий формат — не новий, у Європі давно проходить достатньо велика кількість подібних заходів. «Тому ми вирішили зробити щось подібне в Україні для вітчизняного глядача», — зауважив він.

ПОВНІСТЮ ЗАНУРИТИСЬ У СВІТ ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ ДАЄ ЗМОГУ ПРИСТРІЙ OCULUS RIFT. ОЧІ КОРИСТУВАЧА БАЧАТЬ ЛИШЕ ТЕ ЗОБРАЖЕННЯ, ЯКЕ НАДАЄ ЕКРАН, А ВУХА ЧУЮТЬ ЛИШЕ ВІДПОВІДНІ ЗВУКИ

Вся територія фестивалю була розділена на кілька зон — арт-галерея, виставкова зона, територія для відпочинку та майданчик з їжею.

«Такий собі «вінегрет» із різних напрямів — трохи новий та нестандартний для глядача. Тому було доволі складно їх поєднати між собою. І ми вважаємо, що це нам вдалося. Зараз ми збираємо враження відвідувачів та учасників і наразі жодних негативних відгуків не отримали. Всі кажуть, що це — справді щось нове і цікаве», — говорить Антон Селезньов.

Зокрема, на фестивалі було представлено кілька видів 3d-принтерів, технології доповненої реальності, різноманітні електрокари, виготовлені як  ентузіастами, так і на спеціалізованих виробництвах, а також мультикоптери та роботи-таргани, які... лякалися відвідувачів і тікали. «Частина деталей нашого квадрокоптера була роздрукована на 3D-принтері, частина — виготовлена з алюмінієвих профілів. А промені, прикручені гвинтами, можуть складатися, і він легко вміщається навіть у жіночу маленьку сумочку. Але коли дрон повністю розкладається, розмах у нього — більше півметра, завдяки чому він може літати навіть за хмарами», — розповідає учасник команди IntRobots Микола.

НОВИЙ ЕЛЕКТРОВЕЛОСИПЕД ALL_BIKE_CONCEPT ПОКЛИКАНИЙ ПОЛЕГШИТИ НАВАНТАЖЕННЯ НА ПОПЕРЕК ПІД ЧАС РУХУ. ПЛАНУЄТЬСЯ, ЩО АПАРАТ БУДЕ ЦІЛКОМ ВИКОНАНИЙ ІЗ КАРБОНУ, А ЯК ДЖЕРЕЛО ЖИВЛЕННЯ НА НЬОМУ ВСТАНОВЛЕНО ЛІТІЙ-ФОСФАТНІ БАТАРЕЇ

За його словами, як  міні-дрони, так і «роботи-таргани» — це хороший та цікавий подарунок, що і продемонстрували розробники, прив’язавши до пристроїв повітряні кульки, напрямком руху яких, зрештою, можна було керувати. «Щодо «тарганів», коли ми проводили майстер-класи з програмування контролерів, які керували цими маленькими роботами, ми пояснювали людям основи програмування і електроніки, і ці «таргани» були у нас як зразок», — говорить Микола. До слова, незабаром центр інновацій IntRobots розпочне курс навчання дорослих та дітей з розробки робототехніки.

«Мені з самого початку сподобалося позиціонування фестивалю — інновації та мистецтво. Коли я побачив це поєднання, одразу повідомив друзям, як ми будемо проводити наші вихідні. Сам я керую громадською організацією Art optimists і працюю в ІТ. Цікавлюся віртуальною реальністю. Тому довго не вагався з рішенням, відвіти цей захід чи ні», — розповідає проджект-менеджер MobiDev Микита Худяков. Найбільше серед представлених розробок йому сподобався електровелосипед. «Гадаю, організаторам добре вдалося поєднати мистецтво та інновації. Я, наприклад, привіз додому рожеву щупальцю, надруковану на 3D-принтері»,— додає Микита.

«На цей фестиваль мене запросили друзі, а, оскільки я людина творча, прагну розвитку та побільше нових знайомств, мені це стало цікаво, — говорить одна із відвідувачів фестивалю Юлія Маліновська. — По-перше, мені сподобалася досить велика територія, на якій проходив фестиваль. По-друге, дуже прості, розумні, сучасні та креативні люди. Серед представлених інновацій, мені найбільше сподобався кінетичний пісок. Та й загалом, поєднання стилю, природних матеріалів та науки вдалося організаторам, гадаю, повністю. Адже всі складові добре гармонують між собою».

«Звичайно, є моменти, які не вдалися, і на це є об’єктивні причини. Наприклад, через дощ нам довелося в останній день по-іншому планувати простір. Також ми очікували більшої кількості людей. Але ті, хто не побоявся поганої погоди і прийшов, залишилися задоволеними, як ми побачили з відгуків. Але ми не звертаємо уваги на складнощі й намагаємося мислити позитивно», — говорить Антон Селезньов. За його словами, наразі команда підбиває підсумки фестивалю — опрацьовує відгуки відвідувачів та учасників і розглядає нові формати для проведення фестивалю. «Можливо, ми будемо організовувати фестивалі раз або й двічі на рік. Також є варіант поїхати в регіони», — додає Антон.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати