Перейти до основного вмісту

Нееквівалентний обмін

Операції з валютою можуть ускладнитися
21 лютого, 00:00

Останнім часом на різних щаблях влади спостерігається дивне тяжіння до того, щоб приурочувати неприємні сюрпризи до першого дня першого весняного місяця. Спочатку київський голова Олександр Омельченко приголомшив киян звісткою про подорожчання з 1 березня вартості проїзду у міському транспорті (щоправда, згодом цю подію пересунули на 14 березня). А днями стало відомо, що Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України підготувало розпорядження уряду про застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) з фіскальними функціями для обліку операцій в пунктах обміну іноземної валюти. Та чи виправдана така поспішність?

В Асоціації українських банків ці вимоги вважають нереальними, у зв’язку з чим президент АУБ Олександр Сугоняко звернувся до прем’єр-міністра України Віктора Януковича з пропозицією відстрочити термін введення РРО. «Невиправдано обмежені строки введення обліку операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО можуть призвести до дестабілізації ситуації на ринку готівкових іноземних валют», – говориться у зверненні.

Основним аргументом на користь відстрочки є те, що на даний час взагалі немає РРО, які відповідають вимогам щодо виконання фіскальних функцій і включені до відповідного державного реєстру. До того ж загальновідомо, якими тривалими за часом є сертифікація РРО та включення їх до державного реєстру. А ще ж потрібен час для адаптації програмного забезпечення, що використовується в пунктах обміну іноземної валюти, до нових РРО. А до 1 березня вже зовсім близько...

У разі, якщо термін переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік операцій у пунктах обміну іноземної валюти із застосуванням РРО не буде відстрочено, пункти обміну, яких в Україні налічується понад 4 тисячі, будуть змушені припинити свою діяльність на невизначений термін. Тому АУБ вважає, що єдиний вихід – перенести термін введення РРО на вересень.

КОМЕНТАР

Сергій ОПАЛАТЕНКО , заступник голови правління ЗАТ «ТАС-Інвестбанк»:

— Дії стосовно упорядкування фіскального обліку в обмінних пунктах, що застосовуються спільно Нацбанком і Мінекономіки, цілком виправдані, вони не можуть не вітатися. Але швидко така трудомістка справа не робиться. Тому можна зрозуміти стурбованість Олександра Сугоняко тим, що роботу приватних пунктів обміну валюти може бути тимчасово припинено. Хоча це не означає, що в Україні з березня перестануть проводитись валютно-обмінні операції: є комерційні банки, які також цим займаються. Правда, якщо встановлений термін залишиться у силі, то, можливо, у громадян виникнуть певні незручності з обміном валюти. Адже комерційні банки звичайно припиняють роботу о 18-й годині, тоді як тривалість роботи «обмінок» набагато довша.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати