Перейти до основного вмісту

Несуть...

Разом із «битвою» розпочалися крадіжки врожаю
12 серпня, 00:00
ОСЬ ТАК, СЕРЕД БІЛОГО ДНЯ, НІХТО ВЖЕ ЗЕРНО З ТОКУ НЕ ПОНЕСЕ. ЗАТЕ ВНОЧІ МОЖНА ДОМОВИТИСЯ І ЗІ СТОРОЖЕМ І З МІЛІЦІОНЕРОМ, А ТИМ БІЛЬШЕ З КОМБАЙНЕРОМ. АДЖЕ ДО КОЖНОГО КОМБАЙНА В ПОЛІ МІЛІЦІОНЕРА НЕ ПОСТАВИШ... / ФОТО СЕРГІЯ ТВЕРДОХЛІБОВА

Україна у цілковитій відповідності до назви місяця (серпень) розпочала жнива. Нині їх уже не називають, як за радянських часів, «битвою за врожай». І однак жнива й зараз чомусь супроводжуються операціями силових відомств, які посилено, як повідомляють кореспонденти «Дня», охороняють вирощений урожай від розкрадачів і халатного ставлення. Що відбувається? Невже наш народ примудряється красти в нових господарів, як свого часу в колгоспі, де не вкрасти вважалося (все тепер колгоспне — все тепер моє) своєрідним гріхом? Схоже, відповідь можлива лише з двох варіантів: а) приватизацію на селі провели формально, і господаря тут як не було, так і немає; б) новий господар, вихований колгоспним устроєм, сам виявився шахраєм і тепер щосили намагається обдурити державу... Ні про що інше не можуть свідчити міліцейські зведення, прислані кореспондентами «Дня» з «поля бою», який ведуть наші відважні правоохоронці.

ХМЕЛЬНИЧЧИНА

У Хмельницькій області триває широкомасштабна комплексна міліцейська операція «Урожай-2004». На робочій нараді в начальника управління МВС області полковника Володимира Макогончука обговорили перші підсумки. Відзначили, що співробітники державної служби з боротьби з економічними злочинами виявили й задокументувати 15 злочинів, пов’язаних із зловживаннями службових осіб сільгосппідприємств. Це — розкрадання зерна нового врожаю та пального, незаконне використання техніки, а також коштів із держбюджету. Збитки, завдані господарствам, перевищують 300 тисяч гривень. Половину з них відшкодували ще на стадії попереднього розслідування, повідомив начальник Центру громадських зв’язків управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк.

Співробітники міліції вилучили майже 4 тонни вкраденого зерна. Встановлено, що працівник одного з агропідприємств Ярмолинецького району разом із односельчанином вкрав із поля в процесі жнив 2,5 тонни гороху. За цим фактом порушили кримінальну справу.

На польовій дорозі міліціонери зупинили 35-літнього громадянина с. Дунаївці, який на вантажному автомобілі віз пшеницю, вкрадену з поля поблизу села Ставище.

27-літня мешканка села Зіньків Віньковецького району «в період із 17 липня по 6 серпня вкрала з току господарства 320 кілограмів пшениці». Селянин із с. Довгалівка Білогірського району розбив шибку, проник до комори й украв 230 кілограмів пшениці...

ЛУГАНЩИНА

Перед співробітниками міліції Луганщини поставлене завдання: в повному обсязі зберегти врожай-2004, який за прогнозами аналітиків, обіцяє стати вельми значним. Як повідомив Центр із зв’язків із громадськістю УМВС у Луганській області, для виявлення та запобігання розкраданню сировини та готової продукції з об’єктів, технологічно пов’язаних із зберіганням і переробкою сільгосппродукції, у всіх містах і районах області створено спеціальні мобільні групи. Вони чергують цілодобово. У їхньому складі дільничні інспектори міліції, працівники ДАІ, служби із боротьби з економічними злочинами. Завданням мобільних груп є також запобігання крадіжкам сільгосптехніки і паливно-мастильних матеріалів.

У ході операції «Урожай», яка розпочалася 1 липня та триватиме в області до останнього дня збирання зерна, дільничні інспектори міліції розкрили 5 злочинів, виявили 11 дрібних крадіжок сільгосппродукції. 21 особу притягнено до адміністративної відповідальності за правопорушення в період збору врожаю.

Співробітники державної служби із боротьби з економічними злочинами розкрили низку злочинів, збиток за якими становив 341,1 тис. гривень. Із цієї суми відшкодовано 286,3 тис. гривень, накладено арешт на майно на суму 200 тис. гривень. При цьому розкрито два великі злочини, збиток за якими становив понад 100 тис. гривень.

У Білокуракинському районі дільничний інспектор міліції затримав заступника директора молочнотоварної ферми, який здійснив розкрадання 500 кг зерна в одній із агрофірм. За фактом порушено кримінальну справа.

Прокуратура Станично-Луганського району порушила кримінальну справу за статтею 191 Кримінального кодексу України стосовно громадянина, який, використовуючи своє службове становище, привласнив майно, що належить одному з сільськогосподарських підприємств, а саме — понад 41 тонну жита, 135,8 тонни озимої пшениці, 36,6 тонни соняшнику. Збиток перевищив 124 тис. гривень.

Слідчий відділ Сватівського райвідділу міліції відкрив кримінальну справу проти працівників фермерського господарства, які навмисно знищили озиму пшеницю на площі в розмірі 81 гектар. Підприємству завдано збитків у розмірі 105 тис. гривень. Слідство встановлює мотиви цього злочину.

ОДЕЩИНА

Одеська міліція завершила операцію «Урожай». В області вже зібрали 2,9 мільйона зернових і зернобобових культур. Це майже вдвічі більше, ніж минулого року. Фахівці прогнозують, що валовий збір пшениці на Одещині цього року становитиме 1,2 мільйона тонн і 1 мільйон тонн ячменю.

Щоб зберегти зібраний хліборобами врожай від небажаних зазіхань, обласне УМВС вжило низку заходів. Нарівні з 26 пересувними групами зі співробітників міліції на ймовірних маршрутах перевезення зернових обладнали 28 стаціонарних постів, на яких чергували дільничні інспектори міліції. Як повідомляє прес- центр УМВС, із початку збору врожаю порушили 40 кримінальних справ за фактами порушення законодавства у сфері агропромислового комплексу. Зокрема, співробітники підрозділу із боротьби з економічними злочинами виявили порушення в діяльності голови одного з сільськогосподарських кооперативів і співробітника управління юстиції Балтського району. У Великомихайлівському районі на місцевому комбікормовому заводі було розкрито групу посадовців, які фальсифікували дані протоколів загальних зборів сільгоспкультур. Усього в ході операції порушили 7 кримінальних справ, 31 особу притягли до адміністративної відповідальності.

Співробітники обласної ДАІ та спецпідрозділу «Гроза» перевірили на дорогах області понад три тисячі машин, задіяних у процесі збирання та вивезення врожаю. У результаті запобігли крадіжці 158 тонн сільгосппродукції на суму 158 тисяч гривень. У Балтському районі затримали кілька «Камазів» із причепами, які перевозили ячмінь за фальшивими документами. Виявили також факти використання для перевезень несправної техніки. 94 автопідприємства та 41 дорожнє господарство оштрафували.

ВІННИЧЧИНА

Щорічну операцію з охорони зерна нового урожаю працівники УМВС України в Вінницькій області розпочали ще задовго до жнив. Обстежили всі дороги, які ведуть до зерноприймальних пунктів, а також транспорт, задіяний на перевезеннях урожаю з полів. Міліція прослідкувала за тим, щоб скрізь, де годиться, стояли відповідні дорожні знаки, а всі вантажівки були укомплектовані вогнегасниками та брезентовими тентами.

Із початком жнив до операції із збереження врожаю приєдналися всі служби міліції, в тому числі ДАІ, а також відділи боротьби з організованими й економічними злочинами. Щодня на патрулювання в райони жнив виїжджають понад 90 екіпажів, які не залишають своїх постів, поки з поля не піде останній комбайн. Крім того, працівники вінницького управління МВС виїжджають на цільові рейди. Зі слів виконуючого обов’язки начальника відділу ДАІ УМВС у Вінницькій області полковника Миколи Ткачука, робота його служби з початком жнив помітно активізувалася. Кількість спецгруп із захисту урожаю зросла практично вдвічі. Це вже дало результат. Протягом місяця після початку жнив не було жодного випадку масових крадіжок або крадіжок зерна у великих обсягах. За весь час зафіксували й розкрили, як кажуть, по гарячих слідах близько 25 випадків розкрадань. Розміри вкраденого коливаються від 7 до 800 кг. Як правило, крадуть місцеві жителі. Порівняно з минулим роком, не лише зросла кількість охоронців, а й поменшала кількість крадіжок. Пояснюється це ще й тим, що дощова погода сповільнила обмолот зернових.

КІРОВОГРАДЩИНА

Статистика правоохоронців стосовно збирання врожаю на Кіровоградщині протягом кількох останніх років свідчить, що хоча кількість розкрадань сільгосппродукції зменшується, ласих поживитися чужим збіжжям вистачає й сьогодні. Прикро про це говорити, але більшість злодіїв — ті, хто працює біля землі. Так, у Новгородківському районі працівники Державтоінспекції викрили водія одного із сільгосппідприємств, який перевозив зерно з поля на тік і завіз додому близько двох тонн пшениці. Трохи менше — 1250 кг зерна пшениці — подібним чином засипав до власної комори водій з Новоукраїнського району. На автодорозі в Кіровоградському районі працівники Державтоінспекції затримали автомобіль-самоскид КрАЗ, водій якого вивіз із поля у Знам’янському районі дев’ять тонн зерна пшениці без відповідних документів. У селі Ізмайлівка Олександрійського району затримано автомобіль ЗІЛ під керуванням приватного підприємця, який під час перевезення зерна з поля на тік вкрав 4,5 тонни зерна пшениці, яке належить фермерському господарству з Петрівського району. У Добровеличківському районі комбайнер залишив по закінченні роботи в бункері 2900 кг зерна ячменю. 34-річний житель міста Кривий Ріг шахрайським шляхом заволодів зерном пшениці 4-го класу нового врожаю в обсязі 46 тонн, чим спричинив збитки господарству з Олександрійського району на суму понад 24 тисячі гривень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати