Ощадбанк неспецiального призначення?
У відповідь на публікацію редакція отримала листа за підписом керівника прес- служби Ощадбанку України Юрія Кілимника. Як пишеться в зверненні прес-служби, в статті «помилково висвітлюються деякі недругорядні питання, пов'язані з діяльністю Державного спеціалізованого комерційного Ощадбанку». Відгукуючись на побажання прес-служби Ощадбанку України, редакція уточнює, що Спостережна рада Ощадбанку з'явилася на світ не в квітні поточного року. Кабмін розглянув це питання ще два роки тому й постановою від 30 травня 1997 року №520 затвердив Спостережну раду «з метою усунення правової невизначеності щодо участі держави в керуванні державним ощадним банком і посилення контролю за його діяльністю». Постановою від 15 березня 1999 року № 374 Кабмін затвердив новий персональний склад тимчасової Спостережної ради в кількості 11 осіб на чолі з прем'єром В.Пустовойтенком. Прес- служба також звертає увагу на те, що до складу ради не ввійшов представник Фонду держмайна (в статті, як і в постанові від 1997 р., персональну участь представника ФДМ передбачено).
КОМЕНТАР ВIДДIЛУ ЕКОНОМIКИ
Негативна реакція Ощадбанку на появу в ЗМІ матеріалів, що, м'яко кажучи, не вітають кадрові перестановки в банку напередодні виборів, цілком зрозуміла. Зрозуміле й обурення з приводу «недругорядних питань»: для банку таких просто не повинно бути. Незрозуміло інше. Чому незгадування кореспондентом «Дня» першоджерела кадрових перестановок (постанови від 1997 р.) може зашкодити репутації Ощадбанку? У статті дійсно було допущено неточність, що, однак, не міняє суті викладеного. Досить було в перше речення статті додати слова «нового складу» Спостережної ради (а не просто спостережної ради), й мотиву для спростування «інформації, що не відповідає дійсності», не було б.
До речі, якщо читачам буде цікаво дізнатися, чим примітна постанова щодо Ощадбанку, датована 1999 роком, то в ній дійсно йдеться виключно про кадрові перестановки (тоді як постанову від 1997 року присвячено функціям Спостережної ради). Минулого квітня було внесено поправки в положення про кількісний склад ради — не менше 7. У результаті затверджено наступні 11: Валерій ПУСТОВОЙТЕНКО — Прем'єр-міністр України, голова ради; Роман БЕЗСМЕРТНИЙ — народний депутат, представник Президента в ВР; Георгій БЕРАДЗЕ — завідуючий відділом Кабміну; Володимир ГОРБУЛІН — секретар Ради національної безпеки й оборони України; Віктор ГРИБКОВ — голова правління Ощадбанку; Борис ЗАЙЧУК — голова правління Пенсійного фонду; Ігор МIТЮКОВ — міністр фінансів; Ігор ПЛУЖНІКОВ — народний депутат; Василь РОГОВИЙ — міністр економіки; Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ — народний депутат; Віктор ЮЩЕНКО — голова правління НБУ.
Тепер, після прочитування переліку осіб, які ввійшли до Спостережної ради, логічно запитати, чи зможуть вони встояти перед спокусою «не порушувати» постанову дворічної давнини, що забороняє Спостережній раді «втручатися в оперативну діяльність Ощадбанку», й чи не буде незабаром прийнято ще одну постанову, вже під новий склад ради?
Випуск газети №:
№92, (1999)Рубрика
Економіка