Перейти до основного вмісту

«Парус» пустять «з молотка»

14 червня, 00:00

Влада Дніпропетровська вирішила виставити на продаж з аукціону готельний комплекс «Парус» — найбільший об’єкт незавершеного будівництва, що залишився на території міста з часів «розвиненого» соціалізму. Спорудження цієї 28-поверхової будівлі, що вже багато років височіє на набережній Дніпра, було розпочато ще в 1975 році й тривало до горбачовської «перебудови». Воно було зупинено через гостру нестачу коштів у державному й місцевому бюджетах, хоч саму будівлю встигли збудувати на 90 відсотків, освоївши близько 18 млн. радянських рублів. Відтоді міська влада не раз обговорювала як плани добудови «Паруса», так і його розбір на будматеріали, які мали намір використати на інших об’єктах. Проте обидва варіанти вимагали великих фінансових вкладень, на які міська скарбниця як раніше, так і сьогодні не багата. Навколо «Паруса» багато років ходили один за одним іноземні інвестори з Канади, Югославії, Німеччини, Ізраїлю й Китаю. Однак справа, кожного разу закінчувалася нічим, оскільки капіталовкладення не обіцяли бажаного прибутку. Нарешті, депутати міськради погодилися з пропозицією місцевих бізнесменів використати висотну будівлю як величезний рекламний щит — «Парус» розфарбували в «фірмові» кольори «Приватбанку», а вгорі прикріпили логотип цієї відомої фінансової установи.

І ось сьогодні, коли, за визнанням мера Івана Куліченка, в Дніпропетровську «приватизували всі значні об’єкти», міська рада вирішила виставити на продаж з аукціону найбільший «довгобуд». Незважаючи на колишні невдачі при пошуку солідного покупця, керівництво міста впевнене, що будівля й досі зберігає свою «інвестиційну привабливість» для приватного капіталу. Як повідомив на прес-конференції в міськраді один iз розробників проекту готелю «Парус» В’ячеслав Товстик, будівлю було збудовано свого часу на міцних палях, що спираються на гранітну основу, а тому й сьогодні вона знаходиться в доброму стані й жодних перешкод для добудови немає. У комплексі із загальною площею 52 тис. кв. метрів було передбачено готельні номери на 1 тисячу місць, два ресторани з видом на Дніпро, бари, конференц-зал, кінотеатр, власний причал для катерів і вся необхідна інфраструктура, включаючи надійну протипожежну систему. На думку В. Товстика, будівлю комплексу за бажання нового господаря легко можна перепланувати під діловий і розважальний центр.

Виставити на продаж готель «Парус» влада міста планує вже через місяць. Стартова ціна, встановлена оцінювачами, вельми помірна — 17,780 млн. гривень. За словами голови комітету комунальної власності міськради Володимира Федоренка, результати аукціону розглядатимуться як великий успіх, якщо покупці підвищать ціну хоча б на 20%. У разі невдачі на перших торгах, ціну спробують знизити на третину і використовуючи «голландський метод», намагатимуться так чи інакше продати будівлю.

На думку фахівців, добудова «Паруса» обійдеться новому власнику не менше 87 млн. гривень. Проте, для того, щоб перетворити його на сучасний готельно-офісно-розважальний центр iз усією необхідною для цього «начинкою», потрібна набагато більша сума. Влада Дніпропетровська для того, щоб зацікавити потенційних покупців, готова прибрати з околиць готелю навіть вантажний річпорт. Мер міста Іван Куліченко обіцяє їм своє особисте сприяння і в благоустрої набережної Дніпра, з тим, щоб перетворити «Парус» на «справжню перлину» Дніпропетровська.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати