Перейти до основного вмісту

Передвиборний відкат

01 квітня, 00:00
Проте трейдерам, як і раніше, було на що звертати увагу Михайло БІДЕНКО, "День"

Відкат ринку, що розпочався, було підкріплено підсумками минулого тижня. Причини цього явища встановить історія, але експерти вже сьогодні мають свої варіанти й версії.

1. Останній передвиборний тиждень, нерезиденти, що досить обережно інвестували гроші протягом року, просто завмерли, очікуючи підсумків виборів.

2. Відставка Ради міністрів у Росії призвела до того, що нерезиденти, які працюють одночасно в Росії та в Україні, просто призупинили свої дії, побоюючись, що події в Росії можуть знайти відголосок в Україні (як було вже неодноразово).

3. Зменшення щоденної норми видобутку конгломератом країн (Саудівська Аравія, Мексика та Венесуела), що видобувають близько 20% всієї нафти в світі. Внаслідок цього ціни на нафту зросли протягом тижня на 18,02%, а ціни на акції та облігації у США впали.

Щоденний індекс нестримно падав (середнє зменшення протягом тижня становило 1,14% від попереднього значення) і до кінця тижня його значення зменшилося на 5,64% (попереднього тижня зменшення індексу було на рівні 4,13%).

Обсяг торгів у Позабіржовій торговій системі збільшився майже вдвічі й сягнув рівня 9 816 469 грн. Однак це сталося лише завдяки операціям із ОВДП (питома вага - 53% від усього обігу). Щодо корпоративних цінних паперів, то кількість емітентів, з якими укладалися угоди зменшилася з 18 (попередній тиждень) до 16, з питомою вагою у 45,52% від усього обігу. Компенсаційний сертифікат становив 1,48% від обігу.

Увагу трейдерів, як і раніше, привертали акції енергокомпаній, металургії, нафтогазової та хімічної галузей, машинобудування.

За коефіцієнтом умовної ліквідності відношення кількості днів, у які було зафіксовано угоди з акціями даного емітента, до загальної кількості торгових днів у тижні у відсотковому вираженні) найбільш ліквідними були акції таких емітентів:


Емітент
Рівень ліквідності, %
Центренерго
60
Донбасенерго
60
Нижньодніпровський трубопрокатний завод
60
"Укрнафта"
60

Серед корпоративних цінних паперів найбільш обіговими були операції з акціями Готельний комплекс "Київська Русь" - 10,77%, за збільшення ціни закриття на 9,36%. Акції цього емітента купуються надто рідко, оскільки не є "блакитною фішкою". Так, попередня угода зафіксована 16 січня цього року (тобто майже три місяці тому) та спред між ціною продажу й ціною купівлі дорівнює 525%!

Другими були акції "Київенерго" за питомого обігу в 7,1% від усього обігу. Ціна закриття при цьому навіть збільшилася на 2%. Минулого тижня у системі було проведено аукціон із продажу акцій "Київенерго", "Волиньобленерго" та "Азоту". До речі, середня продажна ціна акцій "Київенерго" була вищою за ціну купівлі в системі в торгові дні й становила 2,558 грн. Загалом, це й зумовило зростання цих акцій протягом минулого тижня, на відміну від акцій "Азоту", які після аукціону просто обвалилися.

Загалом, практично за всіма емітентами було відзначено зменшення ціни закриття від 2,76% (Сумське НВО ім. Фрунзе) до 34,78% ("Львівгаз").

За такого осідання ринку збільшення ціни закриття на 9,36% (ГК "Київська Русь") та 2,94% ("Харцизький трубний завод) здається просто фантастикою.

Портфель минулого тижня значно зменшився, до нього увійшли акції таких емітентів:

Емітент
Прибутковість, % річних*
Нижньодніпровський трубопрокатний з-д
288
ГК "Київська Русь"
37,44

Харцизький трубний з-д
141,18

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати