Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Песимiзм стосовно «Укрнафти» не має пiдстав,

вважають у прес-службi компанiї
11 вересня, 00:00
ФОТО НАДАНЕ ВАТ «УКРНАФТА»

«Укрнафта», якій, відповідно до указу Президента, для створення ВIНК мають бути передані державні пакети акцій «Укртатнафти» та НПК «Галичина», раптово опинилася в центрі політичного скандалу, що розігрався усередині парламентсько-урядової коаліції. Парламент у четвер ухвалив закон, що забороняє передачу держпакетів. Лідер фракції СДПУ(О) Леонід Кравчук, коментуючи ці події, заявив, що депутати керувалися меркантильними міркуваннями. Однак «Укрнафта» не припиняє роботи за будь-якої політичної «погоди»

У відповідь на відкритий лист учасників фондового ринку України, їхніх клієнтів та акціонерів ВАТ «Укрнафта», про який ішлося в матеріалі «Дня» «Блакитна фішка» (9 вересня), прес- служба компанії повідомляє таке. Рішення про збільшення статутного фонду ВАТ «Укрнафта» спрямоване на виконання владних актів, а саме: Указу Президента України від 16 липня 2004 р. № 814 «Про заходи щодо підвищення ефективності управління нафтовою галуззю», а також доручень Президента України та Кабінету Міністрів України щодо виконання цього указу. Прийняття вказаних актів зумовлено необхідністю вирішення стратегічних завдань держави та суспільства, досягнення високих економічних результатів, а також забезпечення інтересів держави як власника корпоративних прав у підприємствах нафтогазового комплексу України.

Зазначеним указом Президента доручено збільшити статутний фонд ВАТ «Укрнафта» та передати належні державі пакети акцій АТ «Укртатнафта» та ВАТ «НПК «Галичина» як внесок держави до статутного фонду товариства. З метою додержання інтересів держави при збільшенні статутного фонду ВАТ «Укрнафта» забезпечується збереження за державою частки в розмірі 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція. У зв’язку з цим будь-які ризики втрати державою контрольного пакета акцій ВАТ «Укрнафта» внаслідок збільшення статутного фонду товариства відсутні, а заявлені з цього приводу в листі застереження не мають під собою жодних обґрунтованих підстав.

Акти Президента України та Кабінету Міністрів України як органів державної влади України є нічим іншим як юридично оформленим рішенням власника майна (корпоративних прав у ВАТ «Укрнафта») щодо розпорядження ним. Це рішення не суперечить ні чинним законодавчим актам, ні установчим документам Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», до статутного фонду якої передано належний державі пакет акцій ВАТ «Укрнафта» та яка фактично ним управляє, повідомляє прес-служба.

Зменшення частки держави у статутному фонді ВАТ «Укрнафта» може мати місце лише в тому випадку, коли сама держава в особі уповноважених органів відмовиться від реалізації гарантованого законом та забезпеченого ВАТ «Укрнафта» права й не придбає акцій додаткового випуску. Суперечливими і, на наш погляд, необґрунтованими вважає прес-служба доводи авторів листа щодо втрати державою значної частки своїх активів внаслідок зменшення ринкової вартості компанії. Збільшення статутного капіталу товариства, який, по суті, визначає лише мінімальний розмір майна товариства й виконує функцію гарантії забезпечення інтересів кредиторів, до майже 1,8 млрд. грн. жодним чином не може мати наслідком зменшення ринкової вартості компанії та втрату ліквідності її активів. Навпаки, реалізація заходів, спрямованих на виконання актів Президента України, забезпечить можливість перетворення ВАТ «Укрнафта» в потужну господарюючу одиницю нафтогазової промисловості України, економічно привабливу як для контрагентів, так і для інвесторів.

Щодо прогнозів настання негативних соціальних наслідків додаткової емісії акцій ВАТ «Укрнафта», необхідно зазначити, що реалізація заходів, спрямованих на виконання указу Президента та збільшення статутного фонду товариства, здійснюється в повній відповідності до вимог чинного законодавства щодо захисту прав та законних інтересів акціонерів. Так, реалізація акцій додаткової емісії здійснюватиметься при додержанні переважного права акціонерів на придбання акцій, що додатково випускаються. Акціонери компанії матимуть змогу придбати додатково випущені акції в кількості, що пропорційна їхній частці в статутному капіталі товариства на момент прийняття рішення про збільшення статутного фонду, за їхньою номінальною вартістю. На додаток до цього, зауважує прес-служба, саме рішення про збільшення статутного капіталу ВАТ «Укрнафта», порядок та строки проведення підписки на додатково випущені акції, затвердження результатів додаткової емісії та внесення у зв’язку з цим змін до статуту товариства належить до компетенції загальних зборів, участь у яких можуть брати всі акціонери.

Прес-служба вважає, що позиція авторів відкритого листа щодо збільшення статутного капіталу ВАТ «Укрнафта» та додаткової емісії акцій є щонайменше необґрунтованою, а песимістичні прогнози щодо негативних економічних та соціальних наслідків цього процесу — суперечливими та позбавленими будь- якого правового та економічного підґрунтя. Навпаки, Указ Президента «Про заходи щодо підвищення ефективності управління нафтовою галуззю» (який, до речі, передбачає не лише збільшення статутного капіталу ВАТ «Укрнафта», а й, зокрема, залучення інвестицій для розвитку компанії, модернізації виробничих потужностей підприємств, акції яких передаються до її статутного фонду) спрямований на стабільне функціонування ринку нафтопродуктів, повніше задоволення потреб промислових і сільськогосподарських споживачів та населення України, підвищення ефективності управління корпоративними правами держави, а також завершення структурної перебудови нафтогазового комплексу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати