Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Почнемо з порядку

На програму, що припинить відключення, — тиждень
07 березня, 00:00

Останнім часом на Львівщині, а також у обласному центрі щодня відбувалися відключення електроенергії. Мер Львова Андрій Садовий навіть визнав на недавній нараді за участю міністра палива та енергетики України Юрія Бойка: «На жаль, масові відключення електроенергії політизуються. «Обленерго», монопольна структура, автоматично асоціюється з Києвом, київськими проблемами. А нам би хотілося, щоб Львів демонстрував стабільність.»

«Коли я отримав листа від Андрія Івановича Садового з описом ситуації, відверто кажучи не повірив, — сказав Бойко. — У мене створилося враження, що місто збудовано в пустелі й немає ні служб наших, ні керівної ролі міністерства, ні «Обленерго», — ситуація некерована. А коли це підтвердилося, то я зрозумів, що маємо проблему і повинні втрутитися дуже швидко. Звичайно, можемо довго сперечатися, скільки потрібно коштів на реконструкцію, але ясно, що ви, перш за все, повинні терміново навести порядок, і це не потребує значних вкладень. Я не хочу доводити справу до карної відповідальності. Тому приймаємо рішення по Львову — створити окрему програму. Для її розробки означено термін — тиждень. Розробити заходи і взяти на контроль».

Тож не випадково нарада відбувалася у Львові. І добре, що в рамках інвестиційної програми Мінпаливенерго, згідно з якою у 2007 році передбачається залучити сiм мільярдів гривень інвестицій. Серед республіканських проектів, намічених до виконання вже цього року, — реабілітація мереж «Укренерго», завершення будівництва другого та третього гідроагрегатів Дністровської ГАЕС, підготовка до будівництва Канівської ГАЕС, проекти «Укртранснафти».

За дорученням Мінпаливенерго за наступні 4—5 місяців кожне обленерго має розробити і запропонувати на розгляд уряду середньотермінову програму розвитку до 2011 року. Зокрема, йдеться про програму оновлення розподільчих мереж. А почнеться ця робота із Західної України, адже в Закарпатській області така програма практично створена, є напрацювання в «Прикарпатобленерго». Однак «Львівобленерго» , на жаль, такої інвестиційної програми ще не має...

Ще тривожніша ситуація з платежами. В Україні сума заборгованості підприємств «Теплокомуненерго» за газ становить 1,25 мільярда гривень. Рівень розрахунків — 50% відсотків. Не відрізняються від загальної картини і Львів та область. Тут заборгованість — 47 мільйонів гривень, а основний боржник — «Львівтеплоенерго». Тим часом в країні існують приклади виходу з такої ситуації. В Одесі, де «Надра банк» видає кредит під міський бюджет, рівень проплат 100%.

Зрозуміло, що у Львові інші умови. Тож на прес-конференції у Бойка запитували про те, як бути міській владі у зв’язку з різким зростанням тарифів та проблематичністю сплати за послуги по нових тарифах малозабезпеченими верствами населення. І Бойко розповів про постанову Кабміну, згідно з якою за базу споживання газу визначено не 2006 рік, який був аномальним з точки зору кліматичних умов, а 2005-й, який можна вважати середнім за температурами у останні 15 років. Це дозволить людям, за словами міністра, використовувати газу стільки, скільки вони спалювали завжди, а не так, як в аномальному 2006 році.

Тим часом деякі облгази, як пояснив Бойко, вже почали виставляти збільшені рахунки за спожитий газ і підганяти людей під категорії споживання — до 6 тисяч і до 12 тисяч кубометрів. Бойко зазначив, що диференційована ставка на газ, яка була впроваджена з 1 січня 2007 року, є такою: якщо людина споживає до 2,5 тисяч кубометрів газу на опалення і приготування їжі (це 2 3— кімнатна квартира), товона повинна платити не більше 330 гривень. «Минулого тижня ми провели з керівниками облгазів нараду. Завтра знову зберемо їх, вислухаємо їхні пропозиції і розкажемо їм хто, де був неправий. А тоді будемо виправляти цю ситуацію», — сказав міністр. Вже цього тижня запрацює робоча група з тарифної політики та диференціації цін для населення. В уряді є чітке розуміння необхідності цього.

Цікавили журналістів й інші львівські проблеми, зокрема доля замовлення «Нафтогазу України» на виготовлення львівських автобусів. Частину з них НАК вже отримала, і неясно, коли зможе розрахуватися. Адже сума — 5 мільйонів гривень — для ЛАЗу і для міста в цілому досить значна. «Сьогодні ми домовилися з керівництвом ЛАЗу, на яких умовах постачатиметься «Нафтогазу України» решта автобусів. Більше того, ми розробили цивілізовану схему по лізингу цих автобусів, аби забезпечити ними не тільки НАК, а й усі підприємства нашої галузі. Найближчим часом ми повинні отримати пропозицію від ЛАЗу», — розповів Бойко.

Йшлося на прес-конференції й про глобальні загальноукраїнські проекти, у яких бере участь як Львів, так і Мінпаливенерго. Це, звичайно, нафтопровід Одеса—Броди. Бойко розповідав про серйозні пропозиції закордонних партнерів: «У нас була розмова з колишнім міністром енергетики США щодо будівництва нового нафтопереробного підприємства у Бродах — «БродАгроОйл». Він та представники американських компаній виявили ініціативу щодо будівництва такого заводу». За словами Ю.Бойка, у міністерстві з дня на день очікують «на цікаві пропозиції від американців».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати