Поповнення фінансистів прийде з півдня
У Севастополі відкрили Інститут банківської справи НБУЦього року в севастопольському Інституті банківської справи, що відкрився у вівторок, навчатиметься 300 студентів (перший і другий курси) Сум, Севастополя і Криму (кримчани становлять 80%). У перспективі — 1500 осіб на очній формі навчання і близько 1000 на інших формах.
Під будівництво інституту було відведено 5,5 га землі на березі моря в районі парку Перемоги. На цій площі планувалося звести архітектурний ансамбль, що включає навчальний корпус площею понад 23 тисячі квадратних метрів і спортивно-побутовий блок із плавальним басейном, їдальнею, спортзалом, двома гуртожитками для студентів, аспірантів і запрошених викладачів, а також житловий будинок для викладацького складу інституту. Площа навчального корпусу — понад 23,5 тисячі квадратних метрів. У цій будівлі два навчальні блоки з 30 аудиторіями, а також 11 аудиторій для проведення семінарських занять. Крім того, тут також буде розміщена бібліотека на 150 тисяч екземплярів книг. Будівля має у своєму розпорядженні конференц-залу на 600 місць, обладнану спеціальною технікою для синхронного перекладу.
Уже побудовано і облаштовано дев'ятиповерховий гуртожиток на 429 місць. Площа будівлі майже сім тисяч квадратних метрів, вона оснащена ліфтами. На кожному поверсі два блоки: один на три житлові кімнати, другий — на п'ять кімнат, у центрі блок-секції — кухня-їдальня.
Разом із ВНЗ був відкритий і Студентський парк, що розташований навпроти. Центральне місце в ньому займає круглий фонтан, по периметру якого вибиті назви всіх держав Європи, включаючи Україну та Росію, встановлені прапори всіх держав.
Прийом абітурієнтів цього року здійснювався на чотири спеціальності — «Банківська справа», «Фінанси і кредит», «Облік і аудит» та «Міжнародна економіка».
Вимоги для вступу на останню спеціальність — знання двох-трьох мов і хороші бали з тестування. Найбільше бюджетних місць на спеціальність «Банківська справа».
Директор інституту Валерій Огієнко, колишній директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Нацбанку України в інтерв'ю «Новому Региону» розповів, що посаду директора севастопольського інституту йому запропонував особисто голова НБУ Володимир Стельмах. Судячи з усього, це сталося несподівано, бо поки що новий директор збирається жити в студентському гуртожитку, а сім'ю до Севастополя перевезе пізніше. Але він запевняє, що з радістю береться за нову роботу. «Таке широке коло осіб бере участь у цьому проекті, що в мене немає сумнівів: усе в нас вийде», — запевняє Огієнко.
Випуск газети №:
№156, (2010)Рубрика
Економіка