Про інновації — зi студентської лави
Microsoft відкрив при КНУ ім. Шевченка свій учбовий центр
Перший тривалий візит голови корпорації Microsoft Стіва Балмера до країн Центральної та Східної Європи в українському осередку компанії — «Майкрософт Україна» позиціонують як «особливу увагу корпорації до одного з найбільш динамічних регіонів світу за темпами економічного зростання та розвитку ІТ-індустрії».
«Ми пишаємося тим, що українська ІТ-галузь досягла високих темпів росту, і вбачаємо в цьому суттєвий внесок компанії «Майкрософт Україна». Нам особливо приємно, що наш новий офіс у Києві відкрив голова корпорації Microsoft Стів Балмер — це вагоме свідчення важливості України для корпорації на глобальному рівні», — зазначив генеральний директор компанії «Майкрософт Україна» Ерік Франке.
Інтерес до України таких світових лідерів ІТ-індустрії, як Microsoft у результаті сприяє інтеграції нашої країни в світове ІТ-співтовариство, упевнений регіональний менеджер, керівник представництва IDC в Україні, Білорусі та Молдові Володимир Поздняков. За оцінками IDC, за темпами росту ІТ ринку Україна у минулому році випередила всі країни регіону Центрально-Східної Європи: у грошовому вимірі ринок зріс майже на 40% і перевищив $3,4 мільярда, що в абсолютних цифрах за ємністю ринку ставить Україну на четверте місце у регіоні після Росії, Польщі та Чехії.
Сам Стів Балмер також неодноразово підтверджував важливість даного регіону для корпорації. «У глобальному бізнесі Microsoft ринок Центрально-Східної Європи росте найбільш швидкими темпами, зокрема, Україна демонструє особливо бурхливий розвиток. І Microsoft готовий сприяти подальшому переходу України до економіки знань, допомагаючи державі, бізнесу та суспільству послуговуватись потенціалом інформаційних технологій для стійкого економічного прогресу», — сказав голова корпорації Microsoft.
У цьому плані перспективи в нашої країни більш ніж обнадійливі. Так, за словами Балмера, в українському представництві Microsoft уже працює 100 чоловік, і ще 250 чоловік — створюють в Україні програмне забезпечення для компанії на умовах аутсорсингу. «Нас дуже вразив прогрес України у сфері технологій, особливо інформаційних, що тут відбувся», — сказав голова Microsoft під час візиту.
Стіва Балмера в Києві приймали на найвищому рівні. Він зустрівся з Президентом України Віктором Ющенком та прем’єр-міністром Юлією Тимошенко і він обговорив шляхи запровадження інновацій у різних суспільних сферах, важливість інвестицій в освіту та розбудову ІТ інфраструктури, захист прав інтелектуальної власності, впровадження системи електронного уряду і навіть можливе залучення експертизи корпорації Microsoft у ІТ-забезпеченні такої масштабної спортивної події, як Євро-2012.
Балмер спілкувався з студентами у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка, в якому за його присутності представники корпорації та університету підписали договір про співпрацю й відкриття першого в Україні Центру інновацій корпорації Microsoft. Покликання цього центру, за словами директора департаменту стратегічних технологій «Майкрософт-Україна» Олександра Орєхова, «займатися розвитком фахівців за допомогою виконання завдань з розробки технологічних проектів у IT-сфері й у сфері бізнес-логістики». Як повідомив Орєхов, Microsoft веде переговори й з іншими українськими вищими навчальними закладами про відкриття спеціалізованих інноваційних центрів.
До речі, враження Стіва Балмера про українських студентів, на відміну від угорських, де його закидав яйцями місцевий студент-антиглобаліст, дуже позитивне. В Україні молодь чудово сприймала ідеї Балмера, виголошені під час промови перед ними. При цьому він також відзначив високий рівень підготовки українських IT-фахівців. «Питання щодо розвитку IT, що задавали мені в цьому університеті, найскладніші серед усіх, що я чув на подібних зустрічах», — охарактеризував він поінформованість київських студентів. Балмер навіть зізнався їм, що його бабуся по материнській лінії була українкою — народилась у місті Ковелі Волинської області....
«На базі Центру інновацій Microsoft українські фахівці з ІТ зможуть вдосконалювати свої знання та навички, підвищуючи рівень кваліфікації відповідно до новітніх досягнень та ноу-хау у сфері програмного забезпечення, — зазначив Балмер з приводу відкриття Центру інновацій, — Це — один з прикладів масштабних інвестицій нашої корпорації в ІТ-освіту та розвиток локальної індустрії програмного забезпечення. В Україні багато висококваліфікованих технічних фахівців, і наша корпорація готова надалі сприяти професійному розвитку українських студентів та розробників».