Російський рубль продовжує падати
Торги на Московській біржі вчора відкрилися з ослаблення рубля. Відтак, долар показав новий локальний максимум, перевищивши рівень 67 рублів. А євро коштувало 74,75 рубля. Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на РБК.
У перші хвилини торгів на Московській біржі курс рубль подешевшав до рівня 67 рублів за долар. Близько півдня за один долар на біржі давали вже 66,95 руб. Для порівняння, рік тому в цей же період курс був дещо вищим за 35 рублів за долар. Торги по євро також відкрилися стрибком угору, на максимумі європейська валюта коштувала 77,7 руб.
Як вважає керуючий партнер інвестиційної компанії СapitalTimes Ерік Найман, російський рубль впаде нижче рівня 100 рублів за долар при ціні на нафту 30—32 долара за барель. «Ціни на нафту в середу впали ще на 4% після даних про несподіване зростання запасів у США. Ринок залишається під серйозним тиском надлишкової пропозиції, кінця і краю якій поки не видно», — зазначив Найман у своєму блозі.
За його словами, багато хто чекає, що пропозиція почне зменшуватися тільки після досягнення цінами на нафту 30—32 долара за барель, мінімумів кризового 2008 року. «Зниження до цієї позначки і є зараз метою ринку. До слова, російський рубль за такої ціни нафти має коштувати майже 100 рублів за долар. І тут немає нічого політичного — тільки ціни на нафту, — заявив експерт. — Просто якби не «Кримнаш», то росіяни в своїх економічних бідах зараз звинувачували б не США — Захід — Україну, а свою владу».
Він також зазначив, що підтримка президента Путіна напередодні анексії Криму була на мінімумах, навіть при тих цінах на нафту. «Ну, а зараз була б «нижче плінтуса». Саме тому «Кримнаш», насамперед, спрямований на спробу «кремлівських» утриматися при владі», — підсумував експерт.
Як повідомляють ЗМІ, дешевшала вчора і нафта. Станом на 9.05 за київським часом учора на електронних торгах за барель Brent давали 46 доларів 88 центів. Це лише на кількадесят центів більше від багаторічних мінімумів, зафіксованих у середині січня 2015 року. Тоді одна з торговельних сесій завершилася на рівні 46 доларів 59 центів, але на початку 2015 року на цьому рівні надовго ціни не затрималися.
До слова, події на ринку нафти значно впливають на економіки, значною мірою залежні від експорту енергоносіїв. Так фінансова влада Казахстану вчора ж оголосила про відмову від так званого «валютного коридору» і перехід до вільного ціноутворення на валютному ринку. Це спричинило падіння місцевої валюти — тенге — на 28% до долара США.