Перейти до основного вмісту

«Роснефть» продає свої АЗС в Україні

Сергій КУЮН: «Покупець — «широковідомий у вузьких колах» трейдер зі швейцарською пропискою»
11 січня, 19:34
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Компанія «Роснефть» продає свою мережу автозаправних станцій (АЗС) в Україні швейцарській Glusco Energy SA, пише інтернет-видання OilNews із посиланням на власні джерела в Антимонопольному комітеті України (АМКУ).

«Заявку подано 4 січня, покупцем оголошено Glusco Energy SA, Швейцарія», — цитує видання свого співрозмовника.

За даними OilNews, Glusco Energy S.A. входить до групи компаній Proton Energy Group SA (Швейцарія) — трейдера нафти і нафтопродуктів. В Україні діяльність компанії базується на поставках дизельного пального через морські порти. За попередніми даними, 2015 року Proton Energy постачила в Україну близько 500 тис. тонн цього виду пального. Глобальний товарообіг Proton Energy становить близько 3,5 млн тонн на рік.

У мережі АЗС «Роснефти» в Україні — 141 об’єкт у 12 областях України, які працюють під торговельними марками Formula, ТНК, «Золотий Гепард», «Смайл».

Що означає ця угода для українського ринку нафтопродуктів, і чи відчують водії якісь суттєві зміни — в коментарі «Дню» директора ВАТ «Консалтингова група А-95» Сергія КУЮНА.

— Для ринку ця угода, без сумніву, містить позитив. Прихід нового гравця означатиме пожвавлення конкуренції. Новий бізнес принесе нові ідеї, нові технології.

Щоправда, я не прогнозую, що зміни будуть суттєвими. Адже йдеться про зміну власника в 141 заправній станції, тоді як в Україні працюють 6,5 тисяч АЗС.

Та все ж, я переконаний, що споживач від цього продажу не програє.

А як ви прокоментуєте рішення «Роснефти» позбутися своїх активів? Чому саме зараз? Подіяли санкції?

— Рішення абсолютно прогнозоване. На тлі передусім громадських акцій щодо бойкоту АЗС «Роснефти» обсяги продажів впали майже в чотири рази. Тому всім, хто стежить за ситуацією на ринку, зрозуміло, що продаж цього активу — лише питання часу.

Наскільки порядний «покупець»? В яких країнах працює Glusco Energy S.A? З ким або чим вона пов’язана в Україні?

— Це, так би мовити, широковідомий у вузьких колах трейдер зі швейцарською пропискою. Хоча взагалі у Швейцарії прописані всі провідні трейдери, такі як Trafigura, Vitol, Gunvor... Швейцарія — це штаб-квартира нафтотрейдерів світового масштабу.

Glusco Energy S.A. — компанія, яка продає на світовому ринку великі обсяги продукту. В Україні вона працювала останні декілька років у сегменті постачання пального через морські порти.

— Ви впевнені, що за Glusco Energy S.A. не стоїть який-небудь український чи російський олігарх? І що ця угода — абсолютно прозора нормальна європейська інвестиція в Україну?

— Glusco Energy S.A. на ринку давно. Тому так, це зрозуміла інвестиція. Що ж до «сліду» якогось олігарха — мені нема чого додати наразі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати