Ротація в уряді
Замість Альони Бабак на посаді міністра розвитку громад та територій призначили Дениса Шмигаля, який до того ж став віцепрем’єром![](/sites/default/files/main/articles/04022020/1babak.jpg)
На перший пленарний тиждень нової сесії парламенту депутати мають наполеонівські плани — розглянути 74 проєкти. Серед них є президентські зміни до Конституції, урядові проєкти економічного блоку та проєкти депутатів щодо важливих суспільних питань.
Верховна Рада України ухвалила в цілому проект постанови №2767 про звільнення Альони Бабак з посади міністра розвитку громад і територій України. Відповідне рішення підтримали 266 народних депутатів України.
Так, відповідно до подання прем’єрміністра України Олексія Гончарука, яке було внесено на розгляд до ВР 16 січня 2020 року, парламентарі проголосували за звільнення Альони Бабак з посади міністра розвитку громад і територій України.
«Зараз я пропоную проєкт постанови. Хочу пояснити ситуацію: наша колега Альона Бабак виявила бажання і написала заяву на звільнення з посади... Хочу їй подякувати за важку роботу, яка вона робила протягом цих чотирьох місяців», — сказав прем’єрміністр України Олексій Гончарук під час обговорення проєкту постанови.
Після голосування в парламенті Бабак попросила слово, аби передати «привіт»... корупціонерам.
ВЕРХОВНА РАДА 4 ЛЮТОГО 2020 Р. ДЕНИС ШМИГАЛЬ
«Я попросила це слово для того, щоб сказати тим людям, яких я би назвала злопихателями в будівельній сфері, які обплутали її, як спрут, і, думаю, хотіли би радіти на моїх кістках після мого звільнення: «Не вийде!». Не вийде, тому що те, що розпочато цим урядом, Міністерством розвитку громад, Офісом Президента по боротьбі з корупцією в будівельній галузі, у сфері архітектурно-будівельного контролю — розпочато і не має зворотного шляху. Те, що я іду з цієї посади, не означає, що Президент припинив боротьбу з вами. Вся система запущена. Бійтеся! Вам не буде місця в будівельній галузі», — сказала Бабак.
За її словами, наразі правоохоронці «розпочали системну боротьбу з тими, хто сьогодні через різні клани намагаються розгойдати ситуацію як в Офісі Президента, так і в уряді, і спекулюють на цьому».
Вона також розповіла, що зараз корупціонери через «підставні організації типу «Стоп свавіллю» та «Громадська правда» намагаються звільніти людей у Держархбудінспекції. Також певні люди продовжують працювати в системі ДАБІ і «писати кляузи, щоб залишити сферу свого впливу». Інші — «через бандюків» погрожують людям, щоб вони не виходили на роботу.
Бабак заявила, що за всіма цими людьми сьогодні «слідкують належним чином».
Міністерка також додала, що з нею розпочали боротьбу в пресі через анулювання дозволів на будівництво на вулицях Вільшанській і Гоголівській у Києві. Також, за її словами, ці люди планують розпочати будівництво біля Палацу «Україна» і на вулиці Івана Франка. Але Бабак переконана, що «друзі-кияни не будуть стояти осторонь».
Вона подякувала за довіру парламенту, Президентові та уряду, але просила відпустити її «з Богом». За словами самої Бабак, заява написана нею особисто за власним бажанням, без тиску, «бо так є необхідно і важливо на даний момент». Вона також додала, що наразі правоохоронці її захищають і вивчають усі ті «факти, про які вона повідомила, усі документи і заяви від людей, на яких чинився тиск».
Замінив Бабак на посаді міністра розвитку громад і територій України ексголова Івано-Франківської обласної адміністрації Денис Шмигаль. За постанову про його призначення вчора проголосували 278 депутатів.
Шмигаль народився 1975 року у Львові. Вищу освіту здобув у «Львівській політехніці», після чого стажувався за кордоном. На початку 2000-х років почав займатися бізнесом, а за десять років — активною політичною діяльністю. У 2009—2011 роках був керівником департаменту економіки, інвестицій, промисловості і торгівлі Львівської облдержадміністрації.
2014 року балотувався на виборах до парламенту як мажоритарник-самовисуванець. На період виборів був заступником начальника Головного управління Міністерства доходів і зборів України у Львівській області. Від січня 2018 року був директором Бурштинської ТЕС, яка належить українському олігарху Рінату Ахметову.
24 липня 2019 року був призначений урядом на посаду очільника Івано-Франківської ОДА.
«Фокус цього міністерства наразі важливо спрямувати на питання децентралізації. Ми за п’ять місяців дуже тісно співпрацювали з головами ОДА. Було дуже багато завдань, і під час їх виконання найкраще себе проявив Денис Шмигаль. Ось ця людина, я прошу призначити його на посаду віцепрем’єрміністра — міністра розвитку громад і територій, тому що він чудово розуміє, як працює регіон, він є чудовим менеджером», — заявив прем’єрміністр Олексій Гончарук, звертаючись до нардепів перед голосуванням за призначення.
Шмигаль стверджує, що долучитися до команди уряду йому запропонували Президент Володимир Зеленський та прем’єрміністр Олексій Гончарук.
«Це була пропозиція Президента і прем’єра. У мене була розмова і з Володимиром Зеленським, і з Олексієм Гончаруком. І Президент, і прем’єр запевнили мене, що вони дійшли спільної думки, що треба мене залучати в уряд для тієї роботи, яку мені пропонують. Пропозиція була така: віцепрем’єрміністр — міністр розвитку громад і територій», — сказав Шмигаль.
Водночас він зазначив, що обіймаючи посаду голови ОДА, він доволі тісно співпрацював з Офісом глави держави. Зокрема, з очільником Офісу Андрієм Богданом та його заступником Сергієм Трофімовим. «Також працюємо з іншими заступниками голови Офісу Президента», — додав він.