Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Розсудять міжнародні аудитори

21 березня, 00:00

Фундатор корпорації «Інтерпайп», народний депутат Віктор Пінчук пропонує організувати міжнародний аудит «проблемних» з погляду приватизації підприємств. Про це він повідомив журналістів, коментуючи пропозицію блоку «ПОРА-ПРП» ухвалити закон про доплату за приватизовані підприємства.

«Можна найняти міжнародних аудиторів, нехай ознайомляться з основними об’єкти приватизації минулих років, нехай порахують, скільки коштувало й скільки мало коштувати те чи інше підприємство на момент продажу, — запропонував Пінчук і додав: — Там, де вони покажуть істотну різницю, можна буде вести розмову про відповідну доплату». Він також сказав, повідомляє Інтерфакс- Україна, що вважає прийнятними й інші форми врегулювання спірних питань власності: через підвищені соціальні зобов’язання або реалізацію ідеї «народного капіталізму», коли працівники фактично стають співвласниками свого підприємства.

«Я думаю, що тема потребує серйозного обговорення. Навіть якщо дійдуть висновку, що все було зроблено неправильно й вартість все-таки була занижена, питання можна вирішити. Головне — щоб суспільство розуміло проблему, розуміло свої інтереси. Суспільству потрібна консолідація з бізнесом, суспільство має бути впевнене, що бізнес працює на його інтереси», — заявив В. Пінчук. При цьому він піддав різкій критиці реприватизацію, заявивши, що ця ініціатива стала основним гальмом розвитку економіки України. (Як повідомлялося, блок «ПОРА-ПРП», що бере участь у парламентських виборах, минулого тижня організував «Марш справедливості», під час якого близько 200 активістів блоку пікетували офіси відомих в Україні бізнесменів, пропонуючи їм ознайомитися з проектом «Закону про справедливість» і потім відшкодувати в держбюджет частину коштів за нечесно приватизовані державні об’єкти).

Пінчук позитивно оцінив результати приватизації: «Будь-який бізнесмен, який брав участь у приватизації, впевнений, що він усе зробив правильно, все зробив законно... Адже дійсно, коли вони (бізнесмени. — Ред. ) інвестували, коли вкладали свої, тоді ще дуже невеликі кошти в українські підприємства, вони піднімали ці підприємства з колін. Ніякий західний інвестор тоді сюди й близько не підходив. Національний бізнес зробив дуже багато, щоб відбулася незалежна Україна», — вважає підприємець.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати