Перейти до основного вмісту

«Спадщина», що тягне у минуле

У парламенті намагаються реанімувати податкову міліцію
08 лютого, 19:43

Депутати податкового комітету Верховної Ради у вівторок ініціювали зміни, що відновлюють податкову міліцію, яка від початку поточного року перебуває поза законом, повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк. «Відповідний законопроект під іронічною назвою “Про оподаткування спадщини”», як сказав міністр, вже включено до порядку денного. Він вважає, що це спроба повернути корупційний спадок податкової міліції. Якщо парламент підтримає ці зміни, то орган, який роками «жахав» бізнес, йдеться у заяві Данилюка, опублікованій на сайті Міністерства фінансів, буде знову легітимізовано.

Міністр роз’яснює, що домовленість щодо доопрацювання законопроекту Мінфіну про створення фінансової поліції в найкоротші терміни було досягнуто в понеділок, 6 лютого, на нараді під головуванням прем’єр-міністра. Основні бізнес-асоціації, незалежні експерти та громадськість публічно підтримали цей документ. «Я продовжую дотримуватися позиції про неприйнятність відновлення податкової міліції. Ця «спадщина» має піти в минуле», — заявив міністр.

Нагадаємо, що законопроект, про який йдеться, встановлює принципи, на яких планується створювати Фінполіцію. Це заміна силового підходу аналітичним; скорочення штату до 2,5 тисячі осіб (зараз — 15 тисяч); невтручання в роботу чесного бізнесу; оновлення персоналу через прозорий конкурс і незалежну відбіркову комісію, силовий блок у новій структурі не повинен перевищувати 25%; а зарплати мають знизити ризик корупції та залучити кращі кадри.

«Де-юре правовий статус податкової міліції зараз — «поза законом». Де-факто її не ліквідовано, співробітники не звільнені, провадження не передано, вонапродовжує свою діяльність», — так характеризує становище народний депутат Тетяна Острикова (фракція «Самопоміч») .

Ще виразніше висловився у коментарі «Дню» радник президента Асоціації платників податків України, керівник відділу правового забезпечення АППУ Микола Ганечко. «Ми чітко й послідовно стоїмо на позиції створення замість податкової поліції служби фінансових розслідувань (і це можна відстежити за виступами нашого президента Григола Катамадзе). Ми вважаємо, що це потрібно зробити якомога швидше й направили відповідне звернення до Верховної Ради. Замість трьох спеціальних підрозділів у МВС, ДФС та СБУ, які займаються розслідуванням фінансових зловживань, зокрема й порушень податкового законодавства, має бути створено єдину службу фінансових розслідувань при Мінфіні України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати