Перейти до основного вмісту

Світ чекає посилення аграрних позицій України

Учора міністр АПК Ігор Швайка провів робочу зустріч з послами і представниками міжнародних організацій
16 квітня, 11:45
ПОСОЛ ФРАНЦІЇ АЛЕН РЕМІ: «Я ДУМАЮ, ЩО 2014 РІК БУДЕ РОКОМ ПІДТРИМКИ РОДИННОГО ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА В УКРАЇНІ, ПОТРІБНО ПРОВОДИТИ ВІДПОВІДНУ ДЕРЖАВНУ ПОЛІТИКУ. АДЖЕ ПОНАД 60% ПРОДУКЦІЇ НАДХОДИТЬ НА РИНОК САМЕ З ЦІЄЇ СФЕРИ» / ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Український аграрний ринок стає відкритішим для співпраці і готовий виправляти помилки, вказані іноземними компаніями. Такий основний меседж учорашньої зустрічі Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки з послами окремих країн та представниками міжнародних організацій. За словами міністра АПК, влада ніколи не бажала і не бажає заважати розвитку приватного підприємництва у сфері АПК. Єдине обмеження — це безпека продуктів харчування, продовольча безпека країни.

«Ми відкриті, готові розглядати будь-які спірні питання, максимально оперативно готові приймати представників будь-якого посольства», — сказав Швайка.

 У свою чергу, підтримку українській владі висловили посли США, ФРН, Саудівської Аравії, Франції, а також представник Світового банку Тамара Сулухіа. Вона відзначила, що Світовий банк й надалі фінансуватиме український аграрний бізнес і що потенціал України в цій сфері дуже великий. «До 2050 року попит на продукти харчування виросте на 60%, і Україна має шанс забезпечити собі хороше місце на ринку. У короткостроковій перспективі очікується зростання ВВП країни за рахунок аграрної промисловості на 4,4%, а в довгостроковій — на 12,5%», — зазначила Сулухіа.

Серед основних проблем, які потрібно вирішити Україні зараз, вважають посли, — допомога родинному фермерству. «Я думаю, що 2014 рік буде роком підтримки родинного фермерського господарства, потрібно проводити відповідну державну політику. Адже понад 60% продукції надходить на ринок саме з цієї сфери», — вважає Надзвичайний і Повноважний Посол Франції Ален Ремі.

Також, на думку дипломатів, Україна має розробити прозорий ринок землі, щоб не дозволяти окремим особам отримувати привілеї, змінити податкове законодавство, регуляторні рамки повинні дозволяти технологіям й інноваціям розвиватися. «Це буде головним чинником максимізації великого потенціалу України в господарському секторі», — відзначає Тамара Сулухіа. Також дуже важливо гармонізувати українське законодавство у сфері сільської промисловості і харчування з європейським законодавством, вважає представник Світового банку.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати