Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Свою першу програму я написав у вісім років»

16-річний переможець всесвітнього конкурсу Google Станіслав Кривенко став гостем «Дня»
13 лютого, 13:15

Україна продовжує бути донором молодих талантів для всього світу. Нещодавно це підтвердилось на черговому конкурсі Google Code-in 2014. Серед 24 переможців з усього світу два призових місця зайняли хлопці з України — кияни 16-річний Станіслав Кривенко і десятикласник Ілля Ковалевський.

Google Code-in — це змагання з розробки програмного забезпечення з відкритим кодом для школярів з усього світу віком від 13 до 17 років. Початковий код таких програм доступний для перегляду, вивчення і зміни. Таким чином користувач може доопрацювати відкриту програму, використати код для створення нових програм або ж виправити в них помилки.

«День» поспілкувався з одним із переможців Google Code-in 2014 — 16-річним студентом другого курсу Оптико-механічного коледжу при КНУ ім. Т. Шевченка Станіславом Кривенком. На початку червня хлопець разом з іншими переможцями вирушить на чотири дні до головної штаб-квартири Google у Маунтін-В’ю (Каліфорнія, США). Протягом цієї подорожі молоді програмісти відвідають церемонію нагородження, зустрінуться з інженерами Google, проведуть цілий день у Сан-Франциско і зможуть знайти нових друзів зі схожими інтересами.

За сім тижнів конкурсу 658 школярів виконали 3236 завдань. Учасники писали коди, додавали нові функції до програм, виправляли помилки, створювали документацію, розробляли логотипи і знаходили нові цікаві способи показати іншим учням захопливий процес кодування.

Станіслав виконав 26 завдань. «Серед найпростіших, з яких я починав, — завдання на скрапери. Вони побудовані на програмах, які отримують інформацію з різних інтернет-ресурсів і зберігають їх у файл спеціального формату. Були також різні завдання на обробку даних. Найскладніші завдання — на аналізатор текстів. Я сам раніше не працював із аналізаторами. Доводилось багато самому вчити. Та й ментори також не дуже добре знали, як це потрібно було робити.  Адже цей аналізатор тільки ввели в компанію», — розповідає хлопець.

Усі завдання хлопець виконував для однієї компанії — Apertium, яка займається машинними перекладами. Адже, пояснює він, так можна збільшити шанси на одержання перемоги. «В принципі, можна виконувати завдання для різних компаній, але коли йдеться про перемогу, то краще орієнтуватися на одну компанію», — пояснює Станіслав. Під час роботи, розповідає він, всі учасники та керівники спілкувалися в одній програмі англійською мовою.

Прикметно, що всі ази програмування хлопець опановував самотужки. «Школа та коледж для мене — це більш фундаментальні знання, додаток до моїх. І в принципі, це дає загальний результат», — пояснює він.

Станіслав Кривенко

А свою першу програму Станіслав написав ще у вісім років. Це була програма «казино-рулетка» і використовувала принцип випадковості, реєстрації та статистику. Її створення дало можливість хлопцю вивчити basic (мову програмування) і перейти до вивчення складніших мов. «Найбільше мені подобалося те, що я створюю якісь нові речі — організовую себе, досягаю успіху. Не просто гуляю на вулиці чи малюю», — розповідає він.

Сьогодні ж на програмування Станіслав витрачає близько п’яти-шести годин на день. Окрім цього, у вільний час він малює та вже рік як грає на клавішних інструментах. Щоправда, власну музику, як програми, ще не пише. «Склалося так, що я мав забагато вільного часу, а займатися програмуванням щодня — дуже втомлює. І потрібно було чимось себе зайняти», — розповідає він. Серед улюблених композиторів Станіслава — Людвіг ван Бетховен.

У майбутньому переможець Google Code-in 2014 планує навчатися в одному зі столичних вишів, а також створити компанію, яка займатиметься наданням послуг хмарних обчислень. «Це послуги, які надаються користувачам в Інтернеті. Якщо людині потрібні якісь сервіси — редагування тексту, переклад чи конвертори, то можна це робити он-лайн. При цьому не обов’язково встановлювати всі ці програми на комп’ютері», — пояснює Станіслав Кривенко.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати