Перейти до основного вмісту

«Тріумф» із відтінком недоречності...

Нотатки зі звіту уряду за 100 днів роботи
13 березня, 12:08
ПЕРШИЙ ТРАНШ МВФ ОЧІКУЄТЬСЯ ВЖЕ СЬОГОДНІ / ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Учора Кабмін вперше публічно звітував перед українцями. Як запевнив прем’єр-міністр ще на початку, це лише перший крок відкритих звітів урядовців. «Кожен член кабінету міністрів надасть детальну презентацію і детальні відповіді на питання, які турбують українське суспільство», — сказав Яценюк.

Прес-конференції планують проводити протягом двох наступних тижнів. А поки що кожен міністр  на засіданні, яке тривало три години, розповідав про те, що вдалося зробити за цей час, і над чим зараз працюють у міністерствах.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков анонсував оновлення дільничних та реформу міжрайонних відділів ДАІ, появу влітку нової патрульної поліції в Києві та ще у трьох містах. Міністр оборони Степан Полторак планує перевести армію на нові стандарти і поліпшити соцзабезпечення військових.

Міністр економіки Айварас Абромавічус пообіцяв скоротити склад міністерства на 30%. А міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що електронні візи запровадять «вже незабаром». У Міністерстві екології анонсували створення Поліського біосферного заповідника у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Водночас там вже зайнялись інвентаризацією збитку заповідникам у зоні АТО, повідомив міністр Ігор Шевченко. Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що за час люстрації звільнено понад 400 чиновників з найвищих посад.

Найцікавіше — у Міністерстві фінансів. Там своїм «головним здобутком» стоденної роботи вважають ухвалення МВФ рішення надати Україні 17,5 мільярда доларів. «Нарешті — і це чи не найголовніше — прийняття держбюджету та змін до нього відкрило нам шлях до кредитної угоди з МВФ обсягом 17,5 мільярда доларів та до підтримки інших міжнародних партнерів на суму понад 7,5 мільярда доларів», — наголосила Наталія Яресько (на фото). 

Із детальним письмовим звітом міністрів можна ознайомитися на сайті Кабміну.

Втім, про що не говорили вчора депутати протягом цих трьох годин, так це про те, якою ціною дістався країні довгоочікуваний транш МВФ. Адже нагадаємо, що згідно із новими, «МВФ-івськими» законами, замість проведення реформ уряд, зокрема, скоротив кількість пенсій, підняв тарифи за газ та електроенергію. Як писав «День» раніше, українці зараз платять за збереження кланово-оліграхічної системи в Україні, яка вже давно замінила державний устрій. Втім, як вже стає дедалі очевидніше, лише агресії Росії урядовці можуть подякувати за те, що вони досі — на своїх місцях, але аж ніяк не підтримці народу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати