Перейти до основного вмісту

У 2016-му в Україну повертатиметься бізнес. Але...

Аналітики: «Стримуючим фактором для інвестицій залишається потенційна політична нестабільність, проявом якої є публічні скандали у верхніх ешелонах влади»
13 січня, 19:28
ІТ — ПРОДОВЖУЄ БУТИ ЛОКОМОТИВОМ ІНВЕСТИЦІЙ. ІЗ ДОСТОВІРНИХ ДЖЕРЕЛ «Дню» СТАЛО ВІДОМО, ЩО ЄГОР АНЧІШКІН (НА ФОТО), КОТРИЙ Є ЗАСНОВНИКОМ ТА КЕРІВНИКОМ КОМПАНІЇ «ЗАКАЗ.ЮА», ГОТУЄТЬСЯ ДО ПІДПИСАННЯ МАСШТАБНОГО ПРОЕКТУ З НАЙБІЛЬШОЮ МЕРЕЖЕЮ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ В США ТА КАНАДІ WALMART / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

В іноземних інвесторів повертається інтерес до України. Про це стверджують фахівці Українського кредитно-рейтингового агенства (УКРА), посилаючись на результати останнього заміру Індексу настрою іноземного бізнесу щодо можливості вкладень в українську економіку. Так, за їхніми даними, цей Індекс — Foreign Investor Sentiment Index in Ukraine — ще до початку нового року повернувся в позитивну зону і склав 104,9 пункту.

До того ж аналітики відзначають несподіваний нюанс: істотне значення на поліпшення настрою інвесторів в оцінці українського бізнес-клімату мало прийняття в кінці грудня бюджету на наступний рік та внесення змін до податкового кодексу. Попри шквал критики і негативну інформаційну хвилю, яка розгорнулась в українських медіа, на думку опитаних УКРА респондентів, це дає інвесторам більший рівень визначеності щодо перспектив подальшої співпраці МВФ з Україною. А от стримуючим фактором для інвесторів залишається потенційна політична нестабільність, проявом якої інвестори вважають публічні скандали у верхніх ешелонах влади.

Основна частина респондентів — це українські інвестиційні компанії. Тобто ті, хто професійно займається залученням інвестицій в Україну. Крім того до опитування були залучені галузеві експерти та спеціалісти юридичних компаній, які супроводжують інвестиційні проекти.

«Наші респонденти окрім закритих запитань, на зразок «чи змінилась інвестиційна ситуація в цій сфері» — «покращилась», «погіршилась», «не змінилась», відповідають на відкрите запитання: «Які, на їхній погляд, події найбільше вплинули на їхнє сприйняття ситуації?». І відразу декілька опитаних нами експертів відзначили, що для них прийняття бюджету було важливим з точки зору відносних гарантій стабільності у 2016 році. Я особисто досить скептично ставлюсь до цього моменту», — коментує «Дню» результати дослідження директор «Українського кредитно-рейтингового агенства» Станіслав ДУБКО.

У секторальному розрізі, як і раніше, найбільший оптимізм у респондентів викликають перспективи інвестицій в IT і сільське господарство. Привабливість вкладень у сектор торгівлі та послуг, а також у промисловість оцінюється однаково низько.

З погляду інструментів, як і раніше, інвестори віддають перевагу облігаціям, а не вкладенням в акції. Водночас сприйняття інвесторами прямих стратегічних інвестицій дещо покращилось, хоча і залишилося у негативній зоні, значно перспективнішими, на думку респондентів, стають прямі інвестиції фондів — цей компонент індексу піднявся. Ця зміна настроїв певною мірою може бути пов’язана з рішенням Джорджа Сороса інвестувати в новий український фонд прямих інвестицій під управлінням Dragon Capital, говорять аналітики.

Агресивна інвестиційна стратегія, як і раніше протягом всього спостережуваного періоду, упевнено бере гору над помірним і консервативним підходами до фінансування проектів в Україні.

Цей індекс анаітики почали обраховувати з початку 2015 року. І заміряють настрої інвесторів щомісяця. Тому в цілому на основі вибірки з 12 місяців вже можна робити приблизні прогнози щодо тенденцій у 2016-му. Так, у коментарі «Дню» директор УКРА підтвердив, що швидше за все найбільші інвестиційні проекти у 2016 році в Україні зайдуть у агросектор та ІТ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати