Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У День енергетика на Ташлицькій ГАЕС провели пуск третього гідроагрегата

24 грудня, 18:51
ФОТО НАДАНО ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИМ ЕНЕРГЕТИЧНИМ КОМПЛЕКСОМ

22 грудня 2021 року на Ташлицькій гідроакумулювальній електростанції, яка входить до складу Южно-Українського енергокомплексу, успішно провели перший випробувальний пуск гідроагрегата №3.

У цій важливій події взяли участь міністр енергетики України Герман Галущенко, керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, народний депутат Артем Чорноморов, лідери профспілок, журналісти та ін.

Очільник енергетичного відомства, міністр Герман ГАЛУЩЕНКО наголосив на важливій ролі збільшення потужностей Ташлицької ГАЕС для забезпечення маневрування енергосистеми та покриття пікових навантажень. Це важливий внесок у справу успішної інтеграції української та європейської енергосистем.

«Пуск третього гідроагрегата ТГАЕС — це наш крок до синхронізації з енергосистемою ЄС, а також відчутне зрушення на шляху до енергетичної незалежності України. Введення в роботу гідроагрегата №3 збільшить встановлену потужність Ташлицької ГАЕС до 453 МВт, що не лише позитивно вплине на стабільність роботи енергосистеми України, а й стане помітним внеском у подальшу декарбонізацію економіки України», — зазначив міністр.

За словами керівника НАЕК «Енергоатом» Петра КОТІНА, запуск 3-го гідроагрегата створює нові можливості для балансування й більш ефективної роботи вітчизняної атомної генерації, що є особливо актуальним під час проходження зимових пікових навантажень.

«Успішне випробування та подальше підключення третього гідроагрегата ТГАЕС до енергосистеми України є черговим кроком у розвитку Енергоатома, черговим успішно реалізованим інвестиційним проєктом Компанії, черговим внеском у розвиток енергетичної незалежності нашої держави, — зауважив пан Котін. — Пуск третього гідроагрегата сьогодні — головна святкова подія і наш подарунок країні з нагоди Дня енергетика».

Робота трьома гідроагрегатами Ташлицької ГАЕС не передбачає підняття рівня Олександрівського водосховища, який нині становить 16 метрів — відповідно, запуск третього гідроагрегата не спричинить жодних негативних наслідків для довкілля. Тим паче, що проєктом розбудови ТГАЕС передбачені численні природоохоронні, захисні та компенсаційні заходи. При цьому на фінансування соціальних та екологічних заходів прилеглих територій закладено 910,6 млн грн. Станом на 1 жовтня 2021 року їх фактичне фінансування становить 211,6 млн грн.

ДОВІДКА «Дня»

Южно-Український енергокомплекс у складі Южно-Української АЕС, Ташлицької ГАЕС і Олександрівської ГЕС — єдине в Україні підприємство з комплексним використанням базових атомних та маневрених гідро- та гідроакумулювальних потужностей. Основне призначення ТГАЕС — виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.

Добудову Ташлицької станції передбачено Енергетичною стратегією України до 2035 року та державною «Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року», яку було затверджено Кабінетом Міністрів України 13 липня 2016 р.

Активне будівництво 3-го гідроагрегата розпочалося із середини 2020-го, з приходом у НАЕК чинного менеджменту.

Технологічні характеристики третього гідроагрегата:

•  потужність у турбінному режимі — 160 МВт;

•  потужність у насосному режимі (споживання) — 210 МВт;

•  максимальний ККД в генераторному режимі — 91,9 %;

•  максимальний ККД в насосному режимі — 90,8 %;

•  діаметр робочого колеса насос-турбіни — 6,3 м;

•  загальна вага зібраного гідроагрегата — 2100 т;

•  максимальний напір — 88,3 м;

•  видача потужності виконується на напругу 330 кВ.

Кошторисна вартість робіт із будівництва і монтажу гідроагрегата №3 становить 3,8 млрд грн.

Підключення гідроагрегата №3 до мережі та початок його експлуатації в робочому режимі заплановано на початок березня 2022 року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати