У «Газпромі» вже святкують?
Юрій Вітренко, команда якого забезпечила Україні виграш в Стокгольмському арбітражі, отримав повідомлення про... звільнення з посадиВиконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, команда якого відповідала за представництво України в Стокгольмському арбітражі проти «Газпрому», в середу — 13 травня отримав повідомлення про скорочення його з посади в компанії. Зі слів Вітренка через два місяці його звільнять зовсім.
«Мене щойно формально попередили, що мою посаду скорочують, і це означає, що через два місяці мене звільнять з «Нафтогазу». Оскільки постійно доводиться боротися з дезінформацією, причому «з переважаючими силами суперника». Змушений знову вдатися до радикальної відкритості і викласти тут своє бачення ситуації», — написав він на своїй сторінці в Фейсбук.
«Найбільш логічною» причиною свого звільнення Вітренко назвав те, що «зараз не є пріоритетом боротьба проти російської агресії, зокрема, ефективний захист інтересів України у відносинах з «Газпромом».
«Так само не є пріоритетом боротьба з корупцією, зокрема, з її причинами в газовому секторі. Значить, є інші пріоритети, які, на жаль, стали бар’єром на шляху зближення з Європою, зміни правил всередині країни на європейські, примусу Росії грати за цивілізованими правилами щодо України», — прокоментував Вітренко.
Тим часом в НАК «Нафтогаз» України звільнення пояснили — оптимізацією внутрішньої організаційної структури компанії, а також перерозподілом обов’язків між підрозділами.
«Трансформація усуває дублювання функцій, спрощує взаємодію підрозділів, вибудовує структуру, яка підвищить ефективність групи», — йдеться в повідомленні департаменту комунікацій НАК «Нафтогаз».
У компанії додали, що за операційні і трансформаційні процеси відповідає виконавчий директор з трансформації групи «Нафтогаз» Отто Ватерландер. Саме він прийняв рішення про «реструктуризацію функціоналу» Вітренка.
Ватерландер більше 30 років працює в різних сегментах нафтогазової галузі. Як відзначають в Нафтогазі, у нього великий досвід управління трансформацією, збільшення ефективності операційної та комерційної діяльності, а також розвитку бізнесу. Він також зарекомендував себе як фахівець з питань укладення та арбітражного супроводу довгострокових контрактів на ринку природного газу та СПГ. До приходу в Нафтогаз Ватерландер був старшим партнером в McKinsey & Company і брав участь в управлінні нафтогазовим напрямком на міжнародному рівні. До цього — був партнером по енергетичному напрямку в Booz & Company. Кар’єру він розпочав у травні 1990 року в Royal Dutch Shell, де працював на різних посадах в Нідерландах і Венесуелі до кінця 1997 року.
На посаду виконавчого директора по трансформації Ватерландер був призначений в січні цього року. Через місяць після того як Україна та Росія домовилися продовжити транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України, для чого Нафтогаз відмовився від нових претензій та відкликає позов проти Газпрому на $12,25 млрд. Крім цього, Україна відмовиться від штрафу Газпрому на 7,4 мільярда доларів, який на російську компанію наклав Антимонопольний комітет. Нагадаємо, що Юрій Вітренко виступ проти такого рішення. І в листопаді 2019 року навіть підготував позов до ПАТ «Газпром», в якому Україна мала вимагати перегляду тарифів на транзит газу з березня 2018 року до грудня 2019 року та сплати «Газпропом» прискореної амортизації газотранспортної системи (ГТС) у разі припинення транзиту з 1 січня 2020 року («Нафтогаз» вимагатиме в «Газпрому» заплатити відмову від української ГТС» — «День» від 5 листопада 2019 року).