Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

...У перший же день впала

НБУ після довгого стримування вчора таки «відпустив» гривню
06 листопада, 12:10
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Нові правила валютної гри від НБУ на міжбанківському валютному ринку призвели до різкого подорожчання долара.

Учора ввечері міжбанківські валютні торги зафіксували продаж на рівні 13,6—14 гривні за долар. А офіційний курс національної валюти знизився на 54,3 копійки до 13,497 гривні за долар.

«День» попросив голову правління «Української міжбанківської валютної біржі» прокоментувати результати першого валютного аукціону НБУ Анатолій ГУЛЕЙ:

— Це падіння — це відкладений попит, який сформувався за останні 3 тижні. Експортери, імпортери чекали покупки валюти. Тому попит і зріс. Коли задовольнять цей попит   — ніхто не знає...

На мій погляд, відкладений валютний попит становить 400—500 мільйонів доларів, і він тиснутиме на гривню...

Вводити валютні аукціони замість валютних інтервенцій — правильний крок. Валютні інтервенції допомагали зупинити психологічну паніку населення, а завдання валютних аукціонів створити ринкові умови для формування валютного курсу... Потрібно зменшувати відстань між офіційним курсом і тим, який є на міжбанку.

Сьогодні була перша спроба, і ми цей тиждень бачитимемо високу волативність курсу. За моїми прогнозами, курс «стрибатиме» протягом тижня в проміжку 12,85—14,2 гривні.

Наразі платіжний баланс України досяг нуля. Тобто стільки валюти заходить, стільки ж і виходить з країни. Це та точка, з якої треба починати правильно встановлювати ринковий курс. Якщо адміністративними кроками його не регулюватимуть, то ринковий курс зрештою з’явиться...

Я думаю, що далі падати гривні вже немає куди. Думаю, що готівковий курс до кінця 1 грудня 2014 року буде в межах 13,5—14,5 гривні за долар, а безготівковий — 13—13,7 гривні за долар.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати