Перейти до основного вмісту

У столиці знову стукають касками гірники

23 квітня, 11:17
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Українські шахтарі, що прибули до Києва, по черзі пікетували Адміністрацію Президента, Верховну Раду і Кабмін. Під парламентом на них чекав потрійний кордон з 400 правоохоронців. В Адміністрації гірників прийняли і вислухали. «Зустріч відбулася на рівні першого заступника голови АП Ковальчука, першого заступника міністра (Міненерговугілля) Ігоря Мартинека», повідомив ЗМІ  голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. «Зараз наші лідери з кожного регіону розповідають, які є проблеми, яка заборгованість із зарплати», — уточнив профспілковий лідер. «Я не можу зараз більше говорити, — сказав Волинець «Дню», — я з людьми».

Нагадаємо, що акція проводиться за підсумками  третього з’їзду шахтарів України, що завершився у вівторок.  Він постановив звернутися до Президента країни з вимогою відставки міністра енергетики і вугільної промисловості Володимира Демчишина, зажадав скликати засідання РНБО для вироблення заходів щодо врегулювання кризової ситуації у вугільній галузі. У разі повного ігнорування постанови з’їзду шахтарі мають намір провести всеукраїнський страйк.

Як розповів після закінчення зустрічі з переговорною групою від протестувальників перший заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук, шахтарі зажадали від Президента вплинути на Кабмін в питанні погашення заборгованості із зарплати, забезпечення стабільної роботи галузі, відновлення соцгарантій. За словами Ковальчука, «присутній на зустрічі перший заступник міністра енергетики і вугільної промисловості поінформував, що розроблено концепцію із реформування вугільної промисловості, і запропонував представникам профспілок приєднатися до розробки цієї концепції для того, щоб вийти на реалізацію конкретної програми». «Я переконаний, що в певний термін профільне міністерство відпрацює відповідну програму, вона буде затверджена Кабміном і успішно реалізовуватиметься», — переконаний Ковальчук.

Чи сприймуть шахтарі програму, розроблену у стінах міністерства? Виступаючи на їхньому з’їзді, генеральний директор енергохолдингу ДТЕК Максим Тимченко розкрив деякі аспекти цієї програми. Протягом року планується закрити 12 шахт і скоротити 13430 гірників. 7,3 тисяч із них — пенсіонери, дві тисячі заплановано працевлаштувати на інших підприємствах, а «з чотирма тисячами треба якось розібратися», сказав Тимченко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати