Українські чиновники віддали азово-чорноморську рибу росіянам?
Міністерство аграрної політики Криму розповсюдило спеціальну заяву, в якій кримські рибопромислові підприємства звинувачують українських чиновників у тому, що вони затягли видачу дозволу на промисел риби в районі Керченської протоки, через що Україна втратила понад 2,5 тисячі тонн риби на суму більш ніж 12,5 мільйона гривень. Як відомо, Кримська басейнова СЕС заборонила вилов риби і знаходження промислових судів у районі загибелі кораблів у Керченській протоці після корабельної аварії 11 листопада 2007 року. Тоді під час семибального шторму в протоці затонули чотири судна, шість суден сіли на мілину та зазнали пошкоджень два танкери. Внаслідок розлому танкера «Волганефть139», краху сухогрузу «Вольногорск», «Нахічевань» і «Ковель» у море потрапили близько 7 тисяч тонн сірки і до 2 тисяч тонн нафтопродуктів, які розлилися на 100 квадратних кілометрів. Проте заборона на вилов риби розповсюджувалася лише на район краху кораблів, з яких спостерігався викид дизельного палива. Розпорядження було видане з метою забезпечення якості рибопродукції та безпеки мореплавання в зоні біди.
Однак заборона української СЕС не дотримувалася російськими рибопромисловими підприємствами, з настанням путини вони почали активний промисел в Азовському, Чорному морях і Керченській протоці. А українські рибаки, почавши домагатися скасування заборони, навіть не отримали відповіді... Як повідомляє Міністерство АПК Криму, майже за рік після катастрофи судів у Керченській протоці рибаки так і не можуть домогтися скасування заборони на промисел у акваторії від мису Такиль до мису Хроні, яка є одним з основних районів лову. Чиновницька тяганина з відкриттям рибних промислів у протоці призвела до зриву путини хамси, оселедця та пеленгасу. Під загрозою зриву кефалева путина. «Кошти, затрачені рибопромисловими підприємствами на підготовку до ходу риби, безповоротно загублені», — заявляють у МінАПК.
Тривогу з нераціональним затягненням початку путини Рада міністрів Криму висловила в зверненнях до Керченської міської ради, Держкомрибгоспу України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Кабінету Міністрів України, але навіть незважаючи на те, що ще в серпні Міністерство охорони навколишнього природного середовища України зняло заборону на рибальство в Керченській протоці, Держкомрибгосп досі не поспішає давати згоду на початок промислу. У той час, коли наша країна безповоротно втрачає сотні тонн риби, російські рибаки навіть не припиняли промислу, і вже за перший квартал 2008 року виловили понад 1700 тонн хамси. Дивлячись на активне рибальство сусідів, наші рибаки задають собі доречне запитання: «Чому ми не ловимо і кому це вигідно?», — помічають у МінАПК автономії.