В Україні повноцінно запрацює PayPal
Ілля Кенігштейн: «Керівництву міжнародної платіжної системи є сенс зробити крок назустріч, приїхавши вже у вересні до Києва»Національний банк України зробив перший крок на шляху повноцінного впровадження в країні міжнародної платіжної системи PayPal. Як повідомили в прес-службі фінрегулятора, Правління НБУ прийняло зміни до положень про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем і операторів послуг платіжної інфраструктури і про електронні гроші в Україні.
Таким чином, НБУ реалізував перший етап впровадження змін для прискорення появи на українському ринку платіжних послуг відомих сучасних міжнародних систем інтернет-розрахунків (таких як PayPal, ApplePay, GoogleWallet та інших міжнародних систем інтернет-розрахунків).
Це означає, що незабаром українці зможуть відправляти кошти з України з використанням платіжних карт для розрахунків або для зарахування на e-wallets для подальших розрахунків. Резиденти (як фізичні особи, так і підприємці) зможуть отримувати кошти за продані товари/послуги від нерезидентів. Також мешканці країни зможуть користуватися більшістю доступних сервісів електронних грошей у майбутньому і тому подібне.
«Для цього Національний банк України забезпечив спрощений порядок реєстрації міжнародних систем інтернет-розрахунків, які створено в країнах, де впроваджено високі стандарти у фінансовій сфері та міжнародні стандарти оверсайту платіжних систем і систем розрахунків», — повідомили в прес-службі НБУ.
У фінрегуляторі також пообіцяли, що надалі буде розроблено зміни до законодавства, у тому числі до Закону України «Про платіжні системи і переказ коштів в Україні» (до кінця 2015 року), яка дасть можливість розширити можливості використання електронних грошей резидентами України.
«Прес-реліз НБУ заснований на так званому Letter of Comfort, яке вчора було складене, підписане і буде вислано до компанії PayPal. Я вважаю, що це найголовніший документ у всій історії впровадження PayPal в Україні», — написав на своїй сторінці в Facebook ініціатор руху за впровадження PayPal в Україні Ілля КЕНІГШТЕЙН.
За його словами, практика Letter of Comfort — широко застосовується з боку державних організацій усього світу, особливо тих, чия економіка перебуває не в кращому стані.
А серед головних переваг даної ухвали НБУ він називає те, що лист має стати гарантією для компанії PayPal, так само як і для компаній Apple, Google і так далі в тому, що держава націлена на зміни в економіці і фінансовій сфері, з метою піднесення рівня власного інвестиційного рейтингу і залучення інвестицій. «А це означає, що в результаті цього листа, керівництву PayPal є сенс зробити крок назустріч Україні, приїхавши вже у вересні до Києва з метою ініціації переговорів з НБУ, Міністерством економіки, Міністерством фінансів і так далі Вислухати всіх, позначити параметри і терміни початку повноцінної роботи в країні, випити львівського пива та включити максимально можливий функціонал. Причому, раджу це зробити перш, ніж це зробить Apple, Google і всі ті, кому цікавий наш ринок», — написав Кенігштейн.