Перейти до основного вмісту

В Україні прогнозується туристичний бум

Головна причина — цінова політика
10 червня, 00:00

В українській туристичній галузі з’явилися нові тенденції. Хоч з приходом кризи їй передрікали збитки, оскільки на відпочинку легше за все економити, але сьогодні, як зауважує голова Державної служби туризму та курортів України Анатолій Пахля, туризм не тільки надає послуги на колишньому рівні, але ще й розвивається, незважаючи на незначні наслідки кризи для галузі. Тому в цьому сезоні в Україні прогнозується туристичний бум.

Такі висновки експерти роблять на підставі показників обсягів туристичних потоків за перший квартал цього року. До речі, туристи дуже нерівномірно в цей період часу обирали місця для відпочинку. Найпопулярнішим був Карпатський регіон. Він дуже порадував представників сфери туризму, адже, незважаючи на важкі економічні часи, сюди приїхало відпочивати на 16% туристів більше, ніж минулого року, коли про кризу населення ще не думало. Тим більше, позитивна тенденція зростання туристичних потоків у даному регіоні зберігається.

У той же час за перший квартал Крим втратив чверть туристів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Хоч на сьогодні, зазначає Анатолій Пахля, ця цифра трохи покращилася — туристів приїздить на 19% більше, ніж минулого року. Хоч у Держслужбі туризму та курортів все ж сподіваються, що з наближенням літа кількість відпочиваючих на півдні України дедалі збільшуватиметься.

А ось центральну Україну як відвідували, так і продовжують відвідувати однакові потоки туристів. Наприклад, у Полтавській області готелі заповнюються слабо, проте санаторії та здравниці працюють у повному режимі.

Чому туристи стали віддавати перевагу карпатському регіону, все менше відвідуючи південь країни? Експерти дають різні пояснення. На думку заступника голови Держслужби туризму та курортів Ольги Соколової, зростає зацікавленість українців внутрішнім туризмом. Адже основну частину відпочивальників у Карпатах цього року складали наші співвітчизники, а іноземців була досить невелика кількість. За словами Соколової, українці стали цікавитися унікальними маршрутами та об’єктами в нашій країні, про які нічого не знали. Популяризації нашої країни мають сприяти й розроблені Держслужбою туризму та курортів програми «Пізнай свою країну» і «Відпочивай в Україні». Але про дієвість цих проектів говорити наразі складно — адже на них майже немає грошей. Бюджет на розвиток туризму цього року, за словами Анатолія Пахлі, був урізаний у десятки разів...

А поки головною причиною збільшення туристів в Україні є саме цінова політика в туристичній галузі. Швидше за все, вважають експерти, південний регіон втратив туристів тому, що в кризовий час підняв вартість послуг на 10—15%. У той же час у центральній Україні всі ціни залишилися на торішньому рівні, а Закарпаття та Львівська область пішли назустріч туристам і знизили ціни на відпочинок.

«Працюючи з тими, хто надає туристичні послуги, ми намагаємося переконати їх у тому, що сьогодні підіймати ціни на послуги недоцільно. На прибуток варто виходити шляхом збільшення потоків», — повідомляє Пахля. І хоч не всі регіони прислухаються до таких порад, іноземні туристи все одно починають частіше обирати відпочинок в Україні. Для них сьогодні, наголошує Соколова, важливим є не лише відпочинок, але й лікування. Тому найпопулярнішими в цьому сезоні будуть санаторії та сільський зелений туризм. А ціни на такий відпочинок у нашій країні в основному дешевші, ніж за кордоном, повідомляє Соколова.

Схоже, 2009 рік нарешті стане роком внутрішнього туризму. Експерти прогнозують, що вперше за довгий період більшість українців відпочиватиме на батьківщині, а не за кордоном, адже відпочити за свою валюту виходить дешевше вдома. Так і в’їзний туризм цього року матиме позитивні тенденції, вважають у Держслужбі туризму та курортів. Хоч за результатами першого кварталу цього року про збільшення туристів-іноземців говорити ще зарано, але начальники галузі все ж роблять дуже високі ставки на туристів із закордону.

Але серйозним питанням залишається, чи не зірвуться багатообіцяючі «туристичні» плани через низький рівень і якість обслуговування в Україні. Як повідомляє Пахля, наша країна посідає восьме місце в світі за кількістю відвідувань, а за рівнем комфорту ледве входить у сотню. Але він заспокоює — поки рівень довіри до національних об’єктів залишається досить високим. Тому для нашої країни важливо втримати туристичні потоки хоч би на рівні минулих років.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати