Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Віра в імідж

Але надія — на реформи
11 травня, 00:00

Україна може позиціонувати себе у світі як такий собі майданчик із низьким рівнем витрат для виробництва товарів і послуг для дорожчих ринків Європи та Росії, — вважає економіст Світового банку Лев Фрейнкман. На його думку, такий імідж, що базується як на вигідному географічному розташуванні, так і на величезному економічному потенціалі держави, привабить зовнішніх і внутрішніх інвесторів.

«Країна чудово розташована, — каже Фрейнкман. — І для доступу на світові ринки майже нічого не треба робити. Лише кілька реформ у інвестиційному кліматі та торговій політиці». Економіст упевнений, що ці перетворення неминучі, особливо, якщо країна серйозно задалася метою вступити до СОТ.

Скорочення податків і неявних субсидій внутрішнім споживачам, у тому числі енергетичним ринкам. Реформування механізмів вільних економічних зон. Наведення порядку у використанні заходів антидемпінгового розгляду відносно сусідів і сьогоднішніх партнерів. На законодавчому рівні необхідно ухвалити новий закон про СЕЗ, законопроекти, що стосуються субсидування цукрової й автомобільної промисловості, проекти в частині ліцензування різної діяльності в області імпорту та виробництва СD-дисків. Такий, на думку фахівців СБ, далеко не повний перелік реформ, без яких нашій країні майже нічого не світить. Радує той факт, що уряд, як вони стверджують, дивиться з ними в одному напрямку, і мета вступу до СОТ не суперечить нічиїм планам.

Зі слів Фрейнкмана, Україна має всі можливості швидко покращити торгові відносини з ЄС і паралельно налагодити справді вільну торгівлю з країнами пострадянського простору. Але для досягнення більшого ефекту наявні торгові механізми в СНД повинні бути серйозно реформовані, в тому числі на принципах, що збігаються з принципами СОТ.

«Світовий досвід показує, що регіональні зони вільної торгівлі ефективні, вони дозволяють місцевим виробникам працювати на більшому ринку. В умовах України — це додаткова перевага для залучення іноземних інвестицій, для людей, які хотіли б працювати на російський ринок», — вважають у Світовому банку.

Перший крок у цьому напрямі — скасування пільг і зниження митних імпортних зборів, основною проблемою яких була їх надмірна сегментація. Як розповів Фрейнкман, за деякими оцінками Україна мала приблизно 50 різних тарифів залежно від різних видів товарів. Це створювало сприятливі умови і для контрабанди, і для корупції. «Дуже важливо, що тариф стає дедалі більш однаковим і не дозволяє красти так, як раніше», — додав він.

Представник Світового банку Марк Девіс зазначив, що всі ці речі повинні створити більш рівні умови, що зрештою приведуть до більшої диверсифікації експорту, скорочення тіньової економіки, зменшення тарифів, покращання фінансової політики, реформування податкової адміністрації, припинення залаштункових ігор, що гальмують реформи.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати