Вкласти гроші в Мережу
Інвестиційна привабливість України зростає
На український ринок телекомунікацій прийшли іноземні інвестиції. Цього разу з Кіпру: тамтешня компанія Soudelor Limited, що входить у телекомунікаційний холдинг FTH Corvette Telecom, придбала 50% плюс одну акцію української компанії IPNET (ЗАТ «Індастріал Медіа Нетворк»). Це підприємство має найбільшу в Східній Європі широкополосну мережу, побудовану за новітньою технологією Ethernet. Воно також другий за величиною гравець на телекомунікаційному ринку Києва і охоплює сьогодні, за даними компанії, близько 15% киян, що користуються Інтернетом.
Звичайно, угода стала можливою лише після дозволу Антимонопольного комітету України. Тепер, як стверджують представники київської компанії, усі юридичні перепони ліквідовані й укладається «одна з найбільших угод щодо залучення іноземних інвестицій в сферу телекомунікацій України». Згідно з нею кияни отримають не лише великі інвестиції (до речі, в угоді вказується, що вони необмежені), а й доступ до технологій інших компаній, що входять у вищезгаданий холдинг. ЗАТ «Індастріал Медіа Нетворк» також зможе залучати кредити західних фінансових інститутів під гарантії інвестора, що робить фінансове майбутнє компанії досить перспективним (нині її статутний капітал становить лише мільйон гривень. Уже до кінця року інвестиції мають зрости до $10 мільйонів.
Такі цифри озвучив на прес- конференції Голова правління компанії IPNET Дмитро Грищук. За його словами, операційне управління компанією інвестор залишив киянам. Це, на їхню думку, дозволить ефективніше використовувати вже набутий досвід і збільшити свою частку на українському ринку телекомунікацій.
З допомогою іноземних інвестицій підприємці планують за 3—5 років повністю освоїти київський ринок, збільшивши частку на ньому з 15% до 50%. Через 2—3 роки планується вихід і на ринок інших українських міст-мільйонників. «Кількість абонентів у такому випадку збільшиться в середньому на 50 тисяч, — стверджує Грищук і продовжує, — нині ж компанія обслуговує близько 10 тисяч абонентів. На таке розширення інвестори вже запланували понад $70 мільйонів (лише по Києву).
«Подібні зміни не можуть бути не поміченими конкурентами», — запевняють підприємці. На сьогоднішній день лідером на телекомунікаційному ринку України є компанія «Воля кабель» — найбільший Інтернет- провайдер Києва. Саме вона й займає 40—50% цього ринку, на який зазіхають інвестори. До того ж розвиток нових технологій, якими, за угодою, закордонні покупці мають щедро забезпечувати IPNET, скоріш за все, призведе виходу з ринку більшості операторів домашніх мереж і стабілізації цін на послуги Інтернет. Таку думку висловив на прес- конференції виконавчий директор ЗАТ «Індастріал Медіа Нетворк» Олексій Давиденко. До речі, локальні мережі українців, за прогнозом підприємців, через 2— 3 роки неодмінно зацікавлять правоохоронців. Прецедент, як запевнив Дмитро Грищук, уже був: «У Великій Британії за знайдений на комп'ютері неліцензійний фільм, його користувач був оштрафований на чималу суму». Якою вона була, пан Грищук не уточнив, проте, додав, що подібну ситуацію iз вмістом локальних мереж треба змінювати, адже в іншому випадку штрафувати доведеться більшість України...