А якщо Захід нам не допоможе?
"Стратегічним завданням уряду на 1998 р. залишається зупинення спаду ВВП і початок реальних структурних змін в економіці. Ми маємо це зробити. Тим більше, що за попередніми підрахунками, наступного року приріст ВВП становитиме 0,5%," - заявив міністр економіки Віктор Суслов.
У свою чергу віце-прем'єр-міністр Сергій Тигипко додав, що заради стабілізації валового продукту уряд серйозно працює у десяти напрямах (ціноутворення на ринку газу, розв'язання проблеми дерегуляції тощо).
Ціну попереднім розрахункам і методам урядової реанімації вітчизняного виробника ми знаємо. Досить порівняти реальний обсяг падіння ВВП (у першому півріччі він становив 7,5%) із закладеним у бюджеті-97 його приростом на 0,3%. Коментуючи зміни стану народного господарства за січень-червень, заступник міністра економіки Ігор Шумило сказав, що слід бути чесними: позитивні прогнози нездійсненні. Як нездійсненна сьогодні і помпезно подана на початку року державна програма з відродження і реформування виробництва. Але з урахуванням непоганого врожаю можна прогнозувати, що річне падіння обсягів ВВП дещо скоротиться і, за словами фахівців Мінекономіки, утримається у межах 4-5%.
Звідки сподіваються мати прогнозований приріст обсягів валового продукту здогадатися не важко. За словами міністра економіки В. Суслова, розрахунки макропоказників на 1998 р. пов'язано з отриманням допомоги від міжнародних фінансових організацій. До того ж, очевидно, що оптимізму уряду додав і факт певного скорочення (порівняно з минулим роком) темпів зниження ВВП у липні (із 7,4% до 6,9%). Але, на думку фахівців Держкомстату, сталося це виключно через зменшення приросту валової доданої вартості в основних галузях економіки. Однак новий бюджет уряд знову має намір планувати як "бюджет економічного зростання". Для цього необхідна, за словами С. Тигипка, така собі дрібничка - "більше працювати на ринку зовнішніх позик, щоб вивільнити внутрішні гроші для реального інвестування у виробництво".