Є приклад, але немає послідовників
"Україна в депресії. Українська економіка перебуває у кризі", - не раз казав перший президент України Л. Кравчук. Те саме повторюють Президент Леонід Кучма й уряд, який вічно міняється. Щорічно Кабмін створює програми виходу країни з економічної безвиході до відродження вітчизняного виробництва. Спливають роки - виробництво разом з економікою відроджуватися не поспішають.
Проте світова історія знає й інші приклади, коли щастило знайти рецепти лікування кризового захворювання. "Усе є ліками, усе є отрутою, - казав Гіпократ, - те чи інше - залежить від дозування". І від лікаря. Америці колись на це пощастило. Її президент Франклін Делано Рузвельт, який став біля керма США 1932 року, під час буяння "великої депресії", зумів вилікувати, здавалося б, безнадійно хвору економіку країни. Фактично за перші сто днів президентства Ф. Рузвельт склав реальну програму "Новий курс", спираючись на яку, країна за недовгий час вийшла зі скрутного становища.
Сучасні історики й сьогодні роблять спроби знайти вичерпне пояснення цього феномену. Український погляд на діяльність великого президента США, який доповнено документами й фотоматеріалами, пропонує у своїй книзі "100 днів президента Ф.Д. Рузвельта" народний депутат, доктор економічних наук Валерій Коломійцев. Презентація книги відбудеться у четвер у приміщенні Інституту міжнародних відносин, куди вже запрошено представників Адміністрації Президента, ВР, Кабміну, працівників банків і ЗМІ. Заявки приймають сьогодні й завтра за телефоном 291-73-80.