Ювілейні мрії прем'єра
Ще минулого тижня прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко повідомив, що в понеділок 19 січня відбудеться позачергове засідання Кабінету Міністрів, де будуть розглянуті заходи уряду по поліпшенню виплат зарплати й пенсій.
Очевидно, за первинним задумом, саме графік погашення бюджетної заборгованості прем'єр хотів представити громадськості на ювілейній, - як-не-як півроку для нашої країни термін чималий, - прес-конференції.
Однак, свято вийшло неповне. Заплановане засідання Кабміну не увінчалося задовільними результатами. Тому прем'єр вимушений був констатувати тільки стабілізацію в зростанні заборгованості, зазначивши, що за час його перебування на посаді загальна сума боргу практично не змінилася: 1997 року заборгованість по зарплаті працівникам бюджетної сфери скоротилася приблизно на 35%. У той же час, загальна сума заборгованості по виплаті зарплати 1997 року виросла майже на 29%, зокрема, у 2-му півріччі - на 5%, що становило на 1 січня 1998 року майже 5,3 млрд. грн.
Щодо стратегії уряду на найближчу перспективу, то, за словами В. Пустовойтенка, у цей час економічний блок уряду спільно з Національним банком погоджують свої дії на валютному, фондовому й грошово-кредитному ринку. Зокрема, коментуючи ініціативи НБУ по скороченню бюджетного дефіциту з 3,3% до 2% ВВП і розширення валютного коридору, В. Пустовойтенко підтвердив необхідність введення більш широких меж для валютних коливань і якось невиразно завагався в доцільності скорочення бюджетного дефіциту. Тут логічно припустити, що звертання прем'єра до голови НБУ минулої середи з проханням надати допомогу уряду по скороченню заборгованості по зарплаті й поліпшенню проведення всіх поточних виплат могло бути мотивовано якраз незгодою зі скороченням величини дефіциту.
Проте різні підходи до бюджетної стратегії в коридорах виконавчої влади не рідкість. Просто в цьому випадку мова йде, швидше за все, про різні проекти співпраці з МВФ. За попередньою інформацією, у результаті обговорення Меморандуму економічної політики уряду на 1998 рік, що відбулося в січні, Україні рекомендовано відмовитися від підготовки до програми FFF (тобто $2,5- мільярдного кредиту) і продовжити програму Stand-by, яка чинна зараз.
Випуск газети №:
№11, (1998)Рубрика
Економіка