З України безконтрольно вивозять молочну сировину
Бізнес просить уряд прирівняти поставку сирого необробленого молока в Крим до митного режиму експорту
Із Херсонської та Миколаївської областей вже кілька місяців вивозять до Криму сире необроблене молоко — щодня українські виробники молокопродуктів втрачають до 60 тонн молочної сировини. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація України.
За даними ЄБА, вже кілька місяців поспіль невідомі посередники скуповують сире необроблене молоко у фермерів та населення без дотримання необхідних ветеринарно-санітарних вимог — без охолодження, без перевірки на антибіотики — і без будь-яких документів, як того вимагає законодавство, перевозять його до вільної економічної зони «Крим».
Це призводить до того, що українські виробники молочних продуктів не отримують достатньо сировини, скорочують виробництво продукції. Це створює великий ризик для продовольчої безпеки України. Руйнуються довгострокові усталені відносини молокопереробних підприємств із фермерами, які вкладали значні кошти у розвиток інфраструктури на селі, у ферми та сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.
«Для цих підприємств важливим є високий стандарт якості готової продукції, яка, перш за все, базується на якості та безпечності %сирого молока. Тепер у ВЕЗ «Крим» потрапляє молочна продукція без дотримань правил санітарії та гігієни, прийнятих в Україні. А вітчизняні підприємства втрачають постачальників молока через недобросовісну конкуренцію», — йдеться у повідомленні прес-служби ЄБА.
До того ж, наголошують в ЄБА, Україна втрачає податкові надходження. Податки зі згодом виробленої та проданої на території ВЕЗ «Крим» молочної продукції не будуть сплачені до бюджету країни. Натомість українські переробні підприємства вимушені скорочувати виробництво через штучно створений брак сировини у зонах своєї заготівлі.
Для негайного вирішення гострої проблеми Європейська Бізнес Асоціація вже звернулася до Арсенія Яценюка з наступною пропозицією: прирівняти поставку сирого необробленого молока до вільної економічної зони «Крим» до митного режиму експорту, який може відбуватися лише за наявності відповідних міжнародних ветеринарних документів. Останні видають лише у разі дотримання всіх стандартів якості та безпечності харчових продуктів. Також ЄБА пропонує Кабінету Міністрів України невідкладно розглянути питання щодо тарифного регулювання вивозу сировини у ВЕЗ «Крим».