Перейти до основного вмісту

Завод-гігант у королівському вбранні від Андерсена

18 лютого, 00:00
Українське суднобудування на грані банкрутства Данило КЛЯХІН, "День"

У Миколаївському обласному арбітражному суді розглядається справа про визнання банкрутом суднобудівного заводу "Океан". Підприємству пред'явлено позови на суму 9,031 млн. грн. і $38 тис.

Як повідомила кореспондентові "Дня" суддя Тамара Дубова, свої претензії суднобудівникам пред'явили сім кредиторів: Ощадбанк, банк "Юнекс", Запорізький сталепрокатний завод, решта - комерційні фірми. Борги - близько 500 тис. грн. - "Океан" зміг виплатити тільки двом кредиторам, що мали мінімальні позови. Тепер подальшу долю підприємства визначає арбітражний суд.

Бути втягнутим у справу про банкрутство стало ледь не нормою "доброго тону" для вітчизняних суднобудівних підприємств. Першопрохідцем тут стало миколаївське ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара": торік близько тридцяти кредиторів пред'явили йому претензії на суму 47 млн. грн. У серпні арбітраж визнав підприємство банкрутом, однак виконання ухвали було відкладене на невизначений термін. Відтоді завод намагається повернути борги хоча б за мінімальними позовами: для розрахунків з найбільшими кредиторами (одному Промінвестбанкові завод заборгував 23 млн. грн.) грошей немає, незважаючи на постійне "підживлення" з боку уряду.

Потім кредитори пред'явили позови "Океанові", що послужило приводом для виступу на місцевому телебаченні глави Миколаївської облдержадміністрації Миколи Круглова. Згідно з його заявою, справа про банкрутство "Океану" - "штучна", це провокація й спроба зірвати контракт на будівництво десяти балкерів з однією з німецьких фірм. Крім того, на думку М. Круглова, це також і спроба вплинути на хід приватизації підприємства, яка вступає в активну фазу: Фонд держмайна (в його розпорядженні 90% акцій) готує до продажу кілька пакетів акцій підприємства, серед претендентів на які є й іноземні компанії.

Така позиція влади стала цілковитою несподіванкою для кредиторів і дещо похитнула їхню рішучість. Принаймні свої звертання в арбітраж вони пояснюють не бажанням розвалити підприємства, а закінченням граничного терміну подачі претензій до боржників. Водночас активний захист з боку влади лише розслабив керівників підприємств-відповідачів: вони досить холоднокровно ставляться до перспективи банкрутства. Так, ДП "Суднобудівний завод ім. 61 комунара" цілком ігнорувало судові засідання, присилаючи час від часу листи з проханнями про відстрочку розгляду справи. Зараз подібну тактику обрало й керівництво заводу "Океан".

Тим часом, як повідомила заступник голови Миколаївського арбітражного суду Павлина Цвєткова, прийнято до судочинства матеріали у справі про визнання банкрутом ще однієї верфі - ДП "Чорноморський суднобудівний завод".

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати