Перейти до основного вмісту

Зомбі віртуального світу

Як заробити мільйони на ігрових персонажах
14 листопада, 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

У віртуальному світі є свої кримінальні елементи. На початку «ери iнтернету» вони були лише аматорами, а тепер створили справжню індустрію, якій нелегко протистояти. Генеральний директор компанії «Лабораторія Касперського» Євген Касперський запевняє, що, як і в будь- якій сфері реального життя, в iнтернеті повинні бути свої правоохоронці, так званий iнтернет- інтерпол. Спеціаліст зазначає, що в умовах криміналізації Мережі звичайні правоохоронці просто не можуть розслідувати злочини такого характеру, адже «існують в іншому вимірі».

«Прийдете ви в міліцію й пожалієтеся, що у вас вкрали ігрового персонажа, якого ви награвали тривалий час. Що вам на це скажуть?» — запитує Касперський.

Насправді такі випадки — спосіб незаконного заробітку «віртуальних розбійників». Вони продають цих персонажів мережевих ігор. Така практика, за словами Касперського, найпоширеніша в Китаї. «Китайці спеціалізуються на «троянцях», що крадуть персонажів із мережевих ігор для перепродажу. У минулому році чув, що двоє хакерів заробили на такій справі по мільйону доларів кожен...» — наголошує головний антивірусник на теренах СНД.

Старший вірусний аналітик «Лабораторії Касперського» Віталій Камлюк, у свою чергу, позначає основні тенденції сучасного розвитку шкідливого програмного забезпечення. За його словами, на сьогодні 96% такого ПЗ орієнтовано на незаконне отримання інформації або підрив працездатності інформаційних систем. При цьому розміри втрат окремо взятих користувачів можуть бути незначні, однак у цілому доходи кібер-злочинців досягають дуже великих сум...

«Очевидно, що найбільше від діяльності хакерів втрачають банки, однак ніхто не знає, скільки саме. Вони вперто мовчать про це, надаючи перевагу самостійному компенсуванню цих утрат через побоювання зіпсувати репутацію», — додає Касперський.

Тож необхідно якось контролювати злодіїв віртуального світу. «Визначені позитивні тенденції в цьому напрямку є: в світі щороку заарештовують близько 100 осiб за поширення шкідливих програм, — відзначає Касперський, утім, додає, — насправді ж над цими програмами працюють тисячі... У суспільстві є міліція, на дорогах — даішники, в iнтернеті теж повинні бути свої правоохоронці».

Тим часом розумні любителі «легкого хліба» у прямому сенсі зомбують наші персональні комп’ютери... «Кримінал орієнтується на зомбі-мережі. Такі мережі виконують все, що їм скажуть зловмисники», — розповідає Камлюк про методи роботи кібер-злочинців. «Це ціла армія комп’ютерів, якими керують зловмисники, хоча ви думаєте, що своїм ком’пютером керуєте ви. Насправді ж у той час, коли ви б’єте по клавішах, ним може управляти хтось інший, — у свою чергу пояснює Касперський і продовжує, — зараз на iнтернеті зав’язаний увесь бізнес. Уявіть, що він зненацька цілком відмовить... Інтернет став не просто способом спілкування й отримання інформації, він став критично важливим елементом керування життям суспільства. І якщо цей Інтернет небезпечний, відповідно й суспільство перебуває в небезпеці».

Тож «зомбований» комп’ютер може без відома свого хазяїна відправляти від його імені спам. Також імовірно, що одного дня всю потрібну вам інформацію на ПК зашифрують, а за рятівний «ключ» вимагатимуть «винагороду». Утім, як зазначають експерти, це все ще «дитячі забавки» у порівнянні з перспективами злочинного віртуального світу...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати