Як стають маестро?
Видавнича група «Сучасність» видала книжку «Іван-Ярослав Дмитрович Гамкало. Біобібліографія»![](/sites/default/files/main/articles/16072014/10gamkalo.jpg)
Її можна назвати своєрідним посібником для тих, хто мріє пов’язати своє життя з музикою, і тут дуже скрупульозно зібрано дані про життя і творчість знаного маестро.
Іван-Ярослав Гамкало — один із найавторитетніших сучасних українських оперних диригентів, знакова особистість в українському музичному мистецтві, народний артист України, член-кореспондент Національної академії мистецтв. За своє життя він подолав шлях, сповнений труднощів і різноманітних перипетій, однак це не зупинило досягненню його мети. Таких митців, як Гамкало, називають подвижниками.
Біобібліографія цього видатного культурного і громадського діяча містить у собі історію його життя та становлення, не лише як особистості, а й професіонального музиканта. Від дитячих захоплень до гастролей читачі зможуть простежити цікаву долю Івана Дмитровича. Він є втіленням того, як культурна і мистецька діяльність безпосередньо має суспільно-історичне значення. Під час формування його творчої диригентської особистості йому сприяла не лише професійна освіта, а й прагнення здійснити власні мрії. Музика заполонила серце Гамкала ще з дитячих років, коли його мати наспівувала колискові. Саме ці пісні набули з часом нового значення на його професійному шляху. За майже 50-річний період роботи в Національній опері України, як диригент-постановник, Гамкало збагатив репертуар першої оперної сцени нашої країни кількома десятками вистав: це твори української, італійської та російської класики. Зокрема Іван Дмитрович був першопрочитувачем опер «Ніжність» Губаренка, «На Русалчин Великдень» Леонтовича, «Бояриня» Кирейка та інш. Під орудою маестро народилася одна з кращих вистав киян — «Катерина Ізмайлова», яку автор — Дмитро Шостакович — називав кращою постановкою. І нині Д.Гамкало є активним учасником сучасного суспільного мистецького життя в Україні.
Нині маестро займається педагогічною діяльністю, активно виступає як диригент. Видання «Іван-Ярослав Дмитрович Гамкало. Біобібліографія» відкривається статтею відомого мистецтвознавця Василя Туркевича, де подано хронологію життєвого і творчого шляху диригентської, педагогічної, наукової та музично-громадської діяльності Івана Дмитровича. Книжка багато ілюстрована світлинами, вона дає змогу побачити митця за диригентським пультом, під час гастролей, спілкування з видатними діячами культури, повідомляє .