«Не варто відкладати на завтра те, що треба зробити сьогодні»
Олександр ПІРІЄВ, музикант, продюсер, головний редактор музичної редакції радіо «Культура», засновник порталу Music-Review Ukraine, генеральний менеджер Агенції UKR Artists
Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.
Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.
Олександр ПІРІЄВ, музикант, продюсер, головний редактор музичної редакції радіо «Культура», засновник порталу Music-Review Ukraine, генеральний менеджер Агенції UKR Artists:
1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).
- Для музичної культури світу – рік непоправних втрат. Зокрема:
- для польської культури – композитор Кшиштоф Пендерецький
- для італійців – композитор Енніо Морріконе
- для українців – композитор Мирослав Скорик
2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?
- Герой – Лікар з великої літери і весь медичний персонал, який з початку карантину і особливо у другій хвилі пандемії, часом ціною власного життя, спасає людство
Антигерой – COVID-19. Коронавірус критично змінив життя всієї планети. А музичної сфери воно торкнулося чи не найбільше: скасовані концерти, фестивалі, конкурси. Онлайн не забезпечує попит – і зменшує цінніть «живого» прослуховування, яке ніколи не замінить.
3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).
- «День» на фоні мого року, крім висококласних текстів – це завжди цікавий фотофакт. А таких фотофактів цьогоріч вистачало, аж за край. Тексти, звісно, передусім читаю у рубриці «Культура» – там завжди можна знайти все, що відбувається актуального в мистецтві України в усіх без винятку жанрів, прочитати професійну аналітику, рецензії, небанальні інтерв’ю. Очікую і слідкую за текстами Лесі Олійник, Сергія Тримбача, Тетяни Поліщук, Ольги Стельмашевської, Ольги Голинської...
4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)
- Першочергово – родина: надихали, підтримували. Очолюючи музичну редакцію Українського радіо – проєкт «Філармонійний маратон», яким об’єднали весь професійний концертний світ України протягом липня.
Події - гастрольний проєкт «Дні музики Шопена», що об’єднав кращих піаністів України та фестиваль Mariupol Classic – ковток «музичного» повітря.
Люди: знамениті митці минулого, в першу чергу віолончелісти-ювіляри 2020 року та їхній вклад у розвиток національної культури: Вадим Червов - знаменитий український віолончеліст та педагог, завідувач кафедри струнно-смичкових ін-тів НМАУ; Георгій Авер'янов - знаменитий український віолончеліст та педагог, що очолював університет ім. Котляревського 15 років до самої своєї раптової смерті; Юрій Полянський - знаменитий український педагог, науковець та розробник методики виховання молодих музикантів та викладання.
5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?
- Не варто відкладати на завтра те, що треба зробити сьогодні. Життя безцінне – варто не забувати і насолоджуватися кожною її хвилиною. Ніщо не вічне, а світ вже не буде таким, як раніше. Водночас: нові обставини – нові можливості. Треба шукати – відповідь обов’язково буде!
6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?
- «День» утримує позиції культурного камертону. Завжди фахові думки доступною мовою з обов’язковими ексклюзивними зображеннями. Якщо ЗМІ маніпулюють – «День» залишає надію на об’єктивність.