Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

29 вересня маестро Віктор Плоскіна диригуватиме симфонічним оркестром Національної філармонії з ексклюзивоною програмою

26 вересня, 09:30
Диригент Віктор Плоскіна

29 вересня маестро Віктор Плоскіна диригуватиме симфонічним оркестром Національної філармонії з ексклюзивоною програмою.

 

Фото надан5

Солістка – Богдана Півненко, скрипка

Поруч із 39-ю симфонією В. А. Моцарта і Симфонічною поемою «Мазепа» Ференца Ліста, – маестро Віктор Плоскіна презентує публіці увертюру «Шарка» Бедржиха Сметани – третю, найдраматичнішу з усіх шести частин його циклу симфонічних поем «Моя Батьківщина».

 

Чеський композитор писав про неї: «В основі композиції лежить легенда про дівчину Шарку. Поема розпочинається розповіддю про розлючену дівчину, яка через зраду коханого клянеться помститися усім чоловікам. Шарка прив’язує себе до дерева і чекає, поки її врятує князь Ктірад, обманюючи його, що вона полонянка повсталих жінок. Князь закохується в дівчину та визволяє її. Шарка пропонує йому та його товаришам медовуху із снодійним зіллям, а коли вони засинають – подає сигнал мисливським рогом. На цей клич приходять інші жінки та вбивають усіх чоловіків – ось так і завершується симфонічна поема». Такі собі слов’янські амазонки.

 

Фото надан5

Ще один акцент цього вечора – музика українського композитора Віктора Косенка. Солістка Богдана Півненко зіграє його Концерт для скрипки з оркестром: один з кращих українських скрипкових концертів, який відображає силу нашої музики із закладеним в неї національним кодом. Це справжня музична енциклопедія української душі з усіма її відтінками і з характерними для нас злетами, мріями та романтизмом.

 

Маестро Віктор Плоскіна: «...Українська музика повинна бути дуже природньо вписана у канву всієї світової музики і не можна сприймати українську музику відокремлено від європейської, лише в контексті ми бачимо її своєрідність і  неповторність. Я можу сміливо назвати себе активним пропагандистом української музики, і я дуже тонко розумію, що ставити, коли і як ставити. Я не хочу бути «комсомольцем», не хочу огульно займатися псевдо-українізацією,але я точно добре володію усією палітрою української сучасної музики, підкреслюю, сучасної музики. Мені навіть боляче сприймати всі ці речі, тому що я дуже чітко знаю як треба поставити український твір, щоб він здобув успіху, щоб він не просто прозвучав, і ми поставили галочку,  вийшли сказали «от ми граємо українську музику». Ми повинні так ставити, щоб українська музика звучала якомога краще».

 

Віктор Плоскіна – лауреат першої премії другого Міжнародного конкурсу ім. Степана Турчака, який відбувся у 1998 році, де він диригував саме українською музикою – «Карпатським концертом» Мирослава Скорика. До відома, конкурс імені Турчака визнають рівнозначним таким конкурсним змаганням світового рівня, як Безансонський міжнародний конкурс молодих диригентів у Франції, конкурс Донателли Флік у Британії, Міжнародний конкурс імені Гжегожа Фітельберга у Польщі. Лауреати цього конкурсу відомі усьому світу.  Диригент та заслужений артист України. Віктор Плоскіна у 1993 р. закінчив Львівську державну консерваторію ім. Миколи Лисенка. Працював у заслуженому академічному симфонічному оркестрі України. З 2000 по 2002 рр. очолював Національний оперний театр Сербії (м. Новий Сад), був головним диригентом та художнім керівником симфонічного оркестру Кримської філармонії. З 2007 р. працював на посаді головного диригента Національного академічного Великого театру опери та балету республіки Білорусь, де з успіхом поставив близько 15 оперних та балетних прем’єр, виконав низку оригінальних концертних програм. У Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка працював музичним керівником з 2014 року. З 2019-го  – головний диригент Київської муніципальної опери. З 2022-го – головний диригент симфонічного оркестру Дніпровської філармонії ім. Леоніда Когана. Гастролював у країнах Західної Європи, диригував виставами та концертами у Естонії, Софії, Азербайджані, Росії. Лауреат Національної театральної премії республіки Білорусь. Кавалер Ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (Україна).

Ольга Стельмашевська

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати