Перейти до основного вмісту

Афiша

18 червня, 10:18
ФОТО З САЙТА TIMER-ODESSA.NET

КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

«Гвардія. Пісні справжніх чоловіків» — 25 червня в Caribbean Club

Відомий український кіноактор і виконавець Олексій Горбунов разом із своїм гуртом «Грусть пилота» презентує нову концертну програму. «Гвардія. Пісні справжніх чоловіків» — це присвячення мужнім захисникам рідної землі, бійцям, що дивляться в очі ворогові на Сході України і охороняють сьогодні наше мирне завтра. Концерти Олексія Сергійовича — це завжди діалог і щире спілкування з публікою. Як розповідає О. Горбунов, робота над фільмом «Гвардія» і події, що відбуваються нині в Україні, надихнули його на створення однойменного концерту. До речі, 25 червня по ТБ покажуть всі серії цього першого українського військово-патріотичного серіалу. Нагадаємо, в «Гвардії» головні ролі виконали: Олексій Горбунов, Ахтем Сейтаблаєв, Дмитро Ступка, Костянтин Шафоренко і Вано Янтабілідзе. 


КНИЖКА ТИЖНЯ

«Метрофобія» Мирослава Лаюка

Книжка віршів молодого, але вже визнаного поета Мирослава Лаюка, що побачила світ у «Видавництві Старого Лева». У досить великому й різноманітному виданні ви знайдете тексти якщо й не на кожен смак, то, принаймні, досить відмінні тематикою і характером. Адже в одних випадках Мирослав Лаюк творить забавні й ледь романтизовані (що не одразу помітно) історії з дитинства, сюжети про начебто зовсім випадкових людей (наприклад, про всіх дідів, що живуть на одній вулиці), про дивакуваті, занедбані й майже анонімні місцини. А в інших він оперує метафізичними питаннями та входить у діалог із видатними явищами й постатями світової культури. Є в «Метрофобії» й вірші, непрямо, але символічно пов’язані з нинішніми подіями «ожилої історії». Так само розмаїтий Мирослав Лаюк у формі своїх творів, поетичній техніці — тут можна прочитати як розповідні сюжетні верлібри, так і цілі цикли сонетів. На окреме слово заслуговує оформлення книжки, виконане художницею Жанною Кадировою — в ньому використані цікаві зразки монументального мистецтва (мозаїчних панно і т.і.) радянських часів, що ще позберігалися на далеких автобусних зупинках та в інших закутках.


ВИСТАВА ТИЖНЯ

SALIDA CRUZADA — 8 кроків танго — 26 червня в Новому театрі на Печерську


ФОТО З САЙТА AFISHA.BIGMIR.NET

8 кроків танго — відповідають етапам стосунків між чоловіками і жінками — зустріч, упізнавання, близькість. Танго — запальний, пристрасний, загадковий танець двох душ, які стали єдиним цілим. Розмаїття переживань і почуттів відбите в ньому. Кожна пара пройде 8 кроків по-своєму. Тому що танго — це насамперед імпровізація... Зворушлива, постановка про етапи кохання (режисер — Олена Лазович, постановники танців — Лілія Нагорна, Руслан Сокольник), а «Любви все возрасты покорны...», як стверджував класик. У постановці дуже точно підібрані жарти і афоризми. «Ми входимо в кохання, як в танець, а танець — це схема, яка працює безвідмовно», — стверджує герой п’єси — учитель танго. Але люди, які прийшли танцювати, не шукають схему — вони шукають кохання. У виставі грають: Руслан Сокольник, Катерина Кистень, Юрій Вутянов, Олена Лазович, Катерина Рубашкіна, Ольга Ларіна, Владислав Мамчур, Олександр Васін та інші актори.


ФІЛЬМ ТИЖНЯ

«Тронка» — 25 червня в кінотеатрі «Ліра»


ФОТО З САЙТА MGGCDN.NET

У рамках проекту «Музей кіно» буде продемонстровано фільм «Тронка». Стрічку зняв 1971 р. на Кіностудії ім. Довженка режисер Артур Войтецький за мотивами популярного роману в новелах Олеся Гончара. Зйомки відбувалися в Херсонській області. Головним символом картини стала тронка — дзвіночок, який вішають на овець, щоб вони не загубилися на пасовищі. Але дзвіночок не простий, є у нього особливість — він зроблений з військової гільзи... В українському степу, де блукають під звуки тронок отари овець, розташовано військовий полігон. Родини вівчарів подружилися з офіцерами, один з яких, майор Уралов, знаходить собі тут дружину. У фільмі відбиті не просто взаємини людей, а філософські проблеми життя, смерті, взаємодія далеких, різних епох — сивої давнини і сучасності... Музику до картини написав Олександр Білаш, а пісні виконує чудове тріо — Ніна Матвієнко, Валентина Ковальська і Марія Миколайчук. У стрічці знімалися: Армен Джигарханян, Маргарита Кошелева, Іванка Миколайчук, Хельмут Калниниш, Володимир Алексєєнко, Віталій Дорошенко й ін.


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«ENFANT TERRIBLE. Одеський концептуалізм» в Національному художньому музеї України


ФОТО З САЙТА THEREART.COM

Виставка організована Музеєм сучасного мистецтва Одеси і НХМУ. Проект досліджує історію виникнення одеського концептуалізму, його становлення і вплив на подальші хвилі сучасного мистецтва України. У залах НХМУ представлено шлях, яким пройшли художники Одеси у пошуках нової мови мистецтва з середини 1950-х і до наших днів. Виставка формувалася на основі приватних колекцій, архівів Одеського музею західного і східного мистецтва, галерей і фондів. У ній експонуються роботи Леоніда Войцехова, Юрія Лейдермана, Сергія Ануфрієва, Ігоря Чацкіна, гурту «Перці», «Мартинчиків» та ін. художників, на яких опосередковано або явно вплинув одеський концептуальний рух. Також в рамках «Одеського концептуалізму...» було знайдено раритетні живописні й графічні роботи, документи, тексти, фотографії, слайди, відео і багато інших матеріалів, які вперше представлено публіці. Окремою важливою особливістю експозиції є висвітлення документації художніх акцій 1980 і 1990-х, перших відео і перформансів. Виставку можна побачити до 20 вересня.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати