Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Афіша

01 квітня, 16:42
ФОТО НАДАНО КІНОТЕАТРОМ «ЛІРА»

ФІЛЬМ ТИЖНЯ

«Плем’я» — 9 квітня у кінотеатрі «Ліра»

За опитуванням українських кінокритиків стрічка Мирослава Слабошпицького названа найкращим фільмом року! Це творчий експеримент режисера — німе кіно, в якому грають глухі і непрофесіональні актори. За винятком фонових звуків, ніхто не промовляє жодного слова — всі персонажі користуються мовою жестів, фільм також не супроводжується субтитрами. Картина розповідає про драматичну історію першого кохання глухого Сергія, який переходить до 11-го класу інтернату. Сюжет побудований на стосунках героя з однокласниками і дівчиною Анею. Нагадаємо, «Плем’я» є призером більш ніж тридцяти міжнародних кінофестивалів і лауреатом премії Європейської кіноакадемії у номінації «Відкриття року». Загалом фільм зібрав уже 38 престижних фахових нагород, зокрема, кінокритики у Каннах. Минулого тижня «Плем’я» вийшло в прокат у Швеції та Румунії.


КОНЦЕРТ ТИЖНЯ  

«Великі поети в музиці» — 9 квітня у Національній філармонії

Свій авторський проект піаністка Неліда Афанасьєва присвячує Олександру Олесю (1878—1944 рр.). Крім поезії, драматичних творів, у творчій спадщині митця — прозові, публіцистичні твори, переклади з російської, білоруської, польської, сербської, болгарської, німецької, англійської, арабської мов, публіцистичні та літературно-критичні статті. Перебуваючи в еміграції, у 1919—1922-х разом із Антоном Крушельницьким та іншими земляками він збирав кошти на допомогу голодуючим в Україні (моторошні події голодомору поет зобразив у циклі «Голод»).

У драмі «Земля обітована» (1935 р.) О. Олесь одним із перших в українській літературі розкривав страшну суть сталінської політики... У концерті візьмуть участь: Наталія Пелих (сопрано), Сергій Бортник (тенор), молодша і підготовча групи Великого дитячого хору Національної радіокомпанії України (диригент — Олена Барановська), Борис Лобода (художнє слово). У програмі виконуватимуться твори С. Людкевича, К. Стеценка і Б. Фільц.


ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Прекрасний звір у серці» — 7 квітня у театрі «Сузір’я»

ФОТО З АРХІВУ ТЕАТРУ «СУЗІР’Я»

 

Немає епохи для поетів, але є поети для епох! Саме таким поетом був Микола Вінграновський, — вважає режисер-постановник Олексій Кужельний (він також виступив як сценограф, пластичне вирішення — Олексій Скляренко). Сюжет вистави простий: життя людини — від народження до смерті у поетичному усвідомленні. Радість існування, відповідальність буття, відчуття безсмертя становлять справжню цінність життя. Поет «відмічений суворим правом жити». Він увесь «скривавлена любов». Клянеться: «Я вас люблю як проклятий до смерті!» Його «прекрасний звір у серці» проголошує нетлінність поезії. За роль Поета Євген Нищук минулого року отримав «Київську Пектораль» за найкращу чоловічу роль, а сама вистава перемогла у номінації «За найкращу камерну виставу (виставу малої сцени)».


КНИЖКА ТИЖНЯ

«Про філателію всім»

У видавництві «Смолоскип» вийшла книжка Валерія Чередниченко. Які б не були часи, люди продовжують шукати у своєму житті не лише речей практичних, матеріальних, фізично-рятівних і не лише посутньо духовних, абстрагованих від буденності. Вони по можливості залишаються відданими своїм, здавалося б, випадковим і дивакуватим захопленням — хобі. Наприклад, філателії. Саме про неї й розповідає ця видавнича новинка. Книжка Валерія Чередниченка «Про філателію всім» претендує на роль чи не першого українського посібника із філателії.

Автор розповідає про історію української поштової марки з усіма її цікавинками й суперечностями, породженими особливостями історії України як такої. Торкається і загальних моментів історії марок, а також знайомить читачів із основними термінами, поняттями і закономірностями філателії — захоплення, яке людині сторонній може видатись абсолютно дитячим і несерйозним, але при цьому є цікавою і самодостатньою сферою, а ще економічно потужною галуззю, в якій обертаються чималі гроші.


 

 

ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Восьме чудо світу» — мікрошедеври Володимира Казаряна


ФОТО З АРХІВУ ВОЛОДИМИРА КАЗАРЯНА

У Історичному музеї ім. Д. І. Яворницького у Дніпропетровську триває виставка унікальних мікромініатюр відомого художника Володимира Казаряна «Восьме чудо світу». В експозиції представлені мікроскульптури, розміщені на макових зернах; фігури знаменитостей на рисових зернах; мережива з 1/100 людського волоска, караван верблюдів у вушку голки; підкована блоха, закріплена на кінчику волосини і багато іншого. Також можна побачити найменший у світі портрет Мони Лізи, намальований олійними фарбами на зрізі рисового зерна! Пензликом художнику слугувала одна сота частина волосся! Кожна мікромініатюра — це ноу-хау, адже створюється за особливою авторською технологією на межі людських можливостей. Мікрошедеври Майстер створює в паузах між ударами серця. Своєю творчістю Володимир Казарян демонструє безмежність людських можливостей. За 25 років творчості уродженець Запорізької області В. Казарян створив понад 500 робіт! Він працює за допомогою бінокулярного мікроскопа із 300-кратним збільшенням. Матеріали художник використовує найрізноманітніші — швейні голки, сірники, людське волосся, бурштин, золото, макові, рисові та кавові зернятка, слонову кістку і риб’ячу луску. Виставка у Дніпропетровську триватиме до 20 квітня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати