Перейти до основного вмісту

Афiша

17 грудня, 10:52
ФОТО З САЙТА NSOU.COM.UA

КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

Музика Джона Вільямса до кінофільмів, 21 грудня, Національна філармонія України

Національний симфонічний оркестр України під орудою запрошеного диригента Нікола Джуліані (Італія) представлять програму, в якій виконають твори відомого американського композитора Джона Вільямса (п’ятиразовий лауреат премії «Оскар», має 21 премію «Гремі», 7 нагород BAFTA, 4 — «Золоті глобуси» та ін.). Це мелодії, написані до таких популярних фільмів, як: «Зоряні війни», «Список Шиндлера», «Парк Юрського періоду», «Врятувати рядового Райана», «Гаррі Поттер», «Індіана Джонс» та ін. Нагадаємо, композитор впродовж багатьох років співпрацює з такими знаними кінорежисерами, як Стівен Спілберг і Джорж Лукас. Маестро Нікола Джуліані добре знає нашу країну. Він був запрошеним диригентом Одеської опери, а з Національним симфонічним оркестром України і хором «Київ» записав на компакт-диск сюїту «Жар Птиця» І. Стравінського і «Псалом» А. Фінці.


ВИСТАВКА ТИЖНЯ

«Срібне сяйво зими». Живопис і графіка


ФОТОІЛЮСТРАЦІЯ АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

У галереї «АВС-арт» відкрилась групова виставка живопису та графіки. Це класичне та сучасне українське мистецтво, представлене різними поколіннями, школами й напрямками. На противагу вже усталеному пейзажному жанру, який репрезентує зимову тематику чи не найбільше, автори обрали нестандартні творчі вирішення: символ — алегорія, побутова сценка — дійство, інтер’єр — натюрморт, а як наскрізний образ — сакральна архітектура. В експозиції представлено: живопис Антона Кашшая, Адальберта Борецького, Сергія Григор’єва, Віктора Зарецького, Івана Марчука, Володимира Патика, Віктора Ковтуна, Сергія Гнойового, Олега Ясенєва, Сергія Савченка; графіку Стефанії Гебус-Баранецької, Богдана Пікулицького, Ореста Гнатіва, Надії Каплиш, Миколи Гроха та інших художників. Виставка працюватиме до 16 січня.


ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Майстер і Маргарита», 24 грудня, Національна опера України


ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПУТРОВА

Балет-фантасмагорію за мотивами однойменного роману Михайла Булгакова поставив хореограф Давид Авдиш (він також автор музичної композиції, в якій використав фрагменти творів Дмитра Шостаковича, Гектора Берліоза, Йоганн-Себастьян Баха, Густава Малера, Жака Оффенбаха та інших композиторів. Аранжування — Юрія Крилова). Сценографію здійснили Семен Пастух і Наталія Кучеря, диригент — Аллін Власенко. Через балетне дійство передано квінтесенцію морально-етичного бачення Булгаківського роману, трансформуючи його на найтрагічніший етап ХХ ст. — зародження молоху тоталітаризму, зберігаючи при цьому фантасмагоричний дух, часову і подієву багатоплановість твору. Це балетно-філософська притча. У виставі переплелися різні техніки танцю — від академічної класики до модерну, танцювальної автентики 1930-1940 років. Головні парті виконають Максим Мотков (Майстер), Олена Філіп’єва (Маргарита), Дмитро Чоботар (Воланд), Василі Богдан (Пілат), Костянтин Пожарницький (Ієшуа), Вадим Брутан (Іуда) та інші.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати