Афiша
![](/sites/default/files/main/articles/17122015/7dzhul.jpg)
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
Музика Джона Вільямса до кінофільмів, 21 грудня, Національна філармонія України
Національний симфонічний оркестр України під орудою запрошеного диригента Нікола Джуліані (Італія) представлять програму, в якій виконають твори відомого американського композитора Джона Вільямса (п’ятиразовий лауреат премії «Оскар», має 21 премію «Гремі», 7 нагород BAFTA, 4 — «Золоті глобуси» та ін.). Це мелодії, написані до таких популярних фільмів, як: «Зоряні війни», «Список Шиндлера», «Парк Юрського періоду», «Врятувати рядового Райана», «Гаррі Поттер», «Індіана Джонс» та ін. Нагадаємо, композитор впродовж багатьох років співпрацює з такими знаними кінорежисерами, як Стівен Спілберг і Джорж Лукас. Маестро Нікола Джуліані добре знає нашу країну. Він був запрошеним диригентом Одеської опери, а з Національним симфонічним оркестром України і хором «Київ» записав на компакт-диск сюїту «Жар Птиця» І. Стравінського і «Псалом» А. Фінці.
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
«Срібне сяйво зими». Живопис і графіка
ФОТОІЛЮСТРАЦІЯ АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»
У галереї «АВС-арт» відкрилась групова виставка живопису та графіки. Це класичне та сучасне українське мистецтво, представлене різними поколіннями, школами й напрямками. На противагу вже усталеному пейзажному жанру, який репрезентує зимову тематику чи не найбільше, автори обрали нестандартні творчі вирішення: символ — алегорія, побутова сценка — дійство, інтер’єр — натюрморт, а як наскрізний образ — сакральна архітектура. В експозиції представлено: живопис Антона Кашшая, Адальберта Борецького, Сергія Григор’єва, Віктора Зарецького, Івана Марчука, Володимира Патика, Віктора Ковтуна, Сергія Гнойового, Олега Ясенєва, Сергія Савченка; графіку Стефанії Гебус-Баранецької, Богдана Пікулицького, Ореста Гнатіва, Надії Каплиш, Миколи Гроха та інших художників. Виставка працюватиме до 16 січня.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Майстер і Маргарита», 24 грудня, Національна опера України
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ПУТРОВА
Балет-фантасмагорію за мотивами однойменного роману Михайла Булгакова поставив хореограф Давид Авдиш (він також автор музичної композиції, в якій використав фрагменти творів Дмитра Шостаковича, Гектора Берліоза, Йоганн-Себастьян Баха, Густава Малера, Жака Оффенбаха та інших композиторів. Аранжування — Юрія Крилова). Сценографію здійснили Семен Пастух і Наталія Кучеря, диригент — Аллін Власенко. Через балетне дійство передано квінтесенцію морально-етичного бачення Булгаківського роману, трансформуючи його на найтрагічніший етап ХХ ст. — зародження молоху тоталітаризму, зберігаючи при цьому фантасмагоричний дух, часову і подієву багатоплановість твору. Це балетно-філософська притча. У виставі переплелися різні техніки танцю — від академічної класики до модерну, танцювальної автентики 1930-1940 років. Головні парті виконають Максим Мотков (Майстер), Олена Філіп’єва (Маргарита), Дмитро Чоботар (Воланд), Василі Богдан (Пілат), Костянтин Пожарницький (Ієшуа), Вадим Брутан (Іуда) та інші.
Випуск газети №:
№231, (2015)Рубрика
Культура