Афіша
![](/sites/default/files/main/articles/26052016/7dahabraha.jpg)
КОНЦЕРТ ТИЖНЯ
«Україна містична. ДахаБраха» — 2 червня, Палац культури КПІ
Неймовірний гурт «ДахаБраха», чия назва походить від українських слів «давати» і «брати», з сумішшю народних мелодій, акордеона, віолончелі та співзвуч, що можна описати як етно-хаос. Цей колектив сформувався на початку 2000-х років у творчій атмосфері Київського театру «Дах» із молодих фольклористів та музикантів, яких згуртував навколо себе режисер і продюсер Владислав Троїцький. 2004 р. гурт починає свою активну концертну діяльність. Музичний стиль підкреслює «хаотичне» поєднання різних етнічних складових. Гурт використовує українські народні пісні, записані учасниками гурту та їхніми колегами-фольклористами у фольклорних експедиціях у різних регіонах України. Пісні, виконувані в автентичній манері, поєднуються зі звучанням широкого ряду інструментів із різних куточків світу, це — гра в різні музичні жанри: мінімалізм, хіп-хоп, соул, блюз. У кожній своїй композиції «ДахаБраха» створює дійство, що гармонійно поєднує своє і чуже, почуття й чітку смислову та ритмічну структуру, драйв і медитативність.
ВИСТАВА ТИЖНЯ
«Неймовірна історія кохання» — 2 червня, Молодий театр
ФОТО ВІОЛИ СОКОЛАН
П’єсу «Очі блакитного собаки» Кіри Малініної за однойменним твором Габріеля Гарсія Маркеса поставив ще 2012 р. кримчанин Антон Романов. Герої вистави — Він (Олександр Ромашко) та Вона (Дар’я Баріхашвілі). Обоє шукають найцінніший скарб — любов! Вони блукають потаємними сферами сновидінь. Навіть вигадали дивакувату репліку — «очі блакитного собаки», — яку записують на вулицях міста, щоб по ній упізнати одне одного... Режисер говорить про любов нетривіально, уникаючи навіть натяку на повчальність. Ретельно виписує акторські партитури швидкоплинних поглядів, ніжних жестів і важких поз. У повторюваних епізодах снів закоханих паузи часом навіть красномовніші, ніж діалоги, а ледь помітні дотики героїв виглядають більш чуттєво, ніж пристрасні обійми (пластичне вирішення — Олександр Маншилін). А кожен глядач може прожити цю історію по-своєму, віднайти свої смисли й навіть своєрідно прочитати фінал...
ВИСТАВКА ТИЖНЯ
«Простори душі» Христини Гайдамаки — Музей історії Києва
ІЛЮСТРАЦІЮ НАДАНО МУЗЕЄМ ІСТОРІЇ КИЄВА
Цей унікальний арт-проект познайомить із творчістю самобутньої художниці, продовжувачки творчої династії Анатолія Гайдамаки та Лариси Міщенко. Майстриня працює в сучасній манері, виставляє свої твори на міжнародних виставках і постійно робить акцент на своєму українському корінні. Із 1989 р. Христина Гайдамака бере участь у національних та міжнародних виставках (із них вісім — персональних) країни Європи, США, Канади та ОАЕ. Художниця працює в галузі графічного дизайну, монументально-декоративного мистецтва, живопису та графіки. Арт-проект «Простори душі» — новий формат для Києва. Це — поєднання живопису, графіки, інсталяцій та звуків. На відкритті вернісажу відвідувачі долучилися до творчого процесу — створення нового арт-об’єкта «Панно вражень». Як підкреслила майстриня, проект «Простори душі» має й соціальну складову — на ньому збираються кошти для творчого розвитку дітей із неповних та малозабезпечених сімей, які відвідують студію образотворчого мистецтва «Акварель» клубу «Поділля» Печерського р-ну Києва. Виставку можна побачити до 12 червня.