Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Афіша

07 вересня, 17:00
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

КОНЦЕРТ ТИЖНЯ

Відкриття 153-го сезону — 15 вересня, Національна філармонія України

Почесну місію відкрити новий концертний сезон у Колонному залі ім. М.Лисенка представлено відомому колективу — Академічному симфонічному оркестру Національної філармонії України під орудою видатного диригента Романа Кофмана, солістом виступить молодий піаніст, лауреат багатьох престижних міжнародних фестивалів і конкурсів Антоній Баришевський (на фото). Музиканти підготували цікаву програму для меломанів. У першому відділі лунатимуть «Дзвоновий шлях» В. Бібіка і Третій концерт С. Прокоф’єва для фортепіано з оркестром, а завершить програму «Героїчна» Симфонія №3 Л.Бетховена. Треба зазначити, що Антоній Баришевський віртуозно виконує твори різних епох і своєю майстерністю гідно представляє українську фортепіанну школу у світі.


КНИЖКА ТИЖНЯ

«Шайтан» із гвинтівкою

Книжку «Американський снайпер» Кріса Кайла видало «Видавництво Старого Лева» (український переклад зробив Андрій Портико).

Це спогади військового підрозділу спецоперацій ВМС США «морські котики», визнаного найуспішнішим снайпером у військовій історії Сполучених Штатів Америки, розкриває перед читачам американський погляд на воєнний конфлікт в Іраку.

Ця книжка стала основою для однойменного кінофільму, знятого славетним голлівудським актором і режисером Клінтом Іствудом. Техасець Кріс Кайл настільки успішно сіяв смерть в Іраку, що противники прозвали його «Шайтаном з Рамаді» — по назві міста в ста кілометрах на захід від Багдада, де він служив у одному зі своїх відряджень. Повстанці обіцяли за голову «Шайтана» десятки тисяч доларів, він неодноразово був пораненим, і все ж благополучно завершив службу і повернувся до мирного життя. Та відлуння війни наздогнало К. Кайла несподівано: в лютому 2013-го Кріса застрелив його колишній товариш по зброї Едді Рей Рут (який був хворий на посттравматичний стресовий синдром), нині сидить у тюрмі...


ВИСТАВА ТИЖНЯ

«У полоні пристрастей (Камінний господар)» — 15 вересня, Національний театр російської драми ім. Лесі Українки


ФОТО ІРИНИ СОМОВОЇ

Широковідомий твір української класики поставив Михайло Резникович ще 2002 р.(сценографія — Марії Левитської). Леся Українка у своїй інтерпретації знаменитої історії розкрила проблему протистояння свободи і влади... У цій виставі дуже переконливо роль Донни Анни грає Наталія Доля (на фото), а партнерами виступлять її колеги — Володимир Ращук (Командор), Євген Авдєєнко (Дон Жуан), Ольга Кульчицька (Долорес), Олександра Єна (Донна Соль) та інші. «Що може бути сильнішим від спопеляючої пристрасті? Нічого», — так колись думав Дон Жуан, повертаючись від однієї звабленої ним жінки до іншої. Але Донна Анна докорінно змінила його уявлення про щастя, призначивши досить високу ціну за володіння собою, і стала його останньою коханою... Це історія пристрастей, де немає прірви між почуттями та розрахунком, де воля жінки — закон для чоловіка — така історія кохання, вигадана Лесею Українкою (спектакль — п’яте звернення театру до драми великої української поетеси після 1939, 1946, 1951, 1971 рр.).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати