Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Афіша

28 вересня, 15:54
ФОТО З САЙТА KINOAFISHA.UA

ФІЛЬМ ТИЖНЯ

«Саллі» — у кінотеатрах України

Американська драма режисера і продюсера Клінта Іствуда розповідає про реальну подію, що відбулася 15 січня 2009 року, яку потім у ЗМІ назвали «Дивом на Гудзоні». Під час польоту сталася аварія, але капітан пасажирського літака Чеслі Салленберг (Саллі) не лише зумів посадити літак на поверхню річки Гудзон, а й врятувати життя всім 155 пасажирам, які перебували на борту. Льотчика оголосили героєм, але коли почалося розслідування цієї надзвичайної події, то це загрожувало професійній репутації та багаторічній кар’єрі капітана Саллі... Головну роль зіграв відомий голлівудський актор Том Хенкс.


КНИЖКА ТИЖНЯ

«Алла Горська. Душа українського шістдесятництва», видавництво «Смолоскип»

Упорядником збірки є Людмила Огнєва (на Львівському книжковому форумі ця збірка стала одним із переможців Премії «Найкраща книга Форуму-2016»). Нагадаємо, створити книжку про Аллу Горську запропонував В’ячеслав Чорновіл ще на початку 1970-х.

Алла Олександрівна — українська художниця-шістдесятниця, учасниця правозахисного руху. Вітраж «Шевченко. Мати», який Горська створила 1964 року в Червоному корпусі Київського університету, комуністична влада назвала «ідейно ворожим». 28 листопада 1970   року художницю вбили. Розслідування, проведене за радянської влади, нині визнано сфальсифікованим.

До збірки увійшли листи художниці 1949—1970-х рр., заяви, скарги і звернення до влади, нотатки, щоденники, спогади сина та друзів. У ній опубліковано також зошит із вправами й диктантами з української мови. «Горська не знала її та вчила разом з Панасом Заливахою у Надії Світличної 1965 року», — розповіла упорядник збірки Людмила Огнєва. Художники навчалися за поезіями Василя Симоненка, Івана Драча, Миколи Вінграновського та інших. Крім того, до книжки увійшли також репродукції робіт Алли Горської, про які згадано в листах. У збірці використано друковані джерела та архівні матеріали, які зберігаються в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України.

ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА SMOLOSKYP.ORG.UA


ВИСТАВА ТИЖНЯ

«Фараони» — 8 жовтня, Театр на Подолі (показ у Малому залі Палацу «Україна»)


ФОТО З АРХІВУ ТЕАТРУ

Комедію Олексія Коломійця поставив як фарс режисер Віталій Малахов ще 2003-го, й досі вистава проходить «на ура». Хоча п’єса написана на початку 1960-х, але глядачі розкуповують квитки, як «гарячі пиріжки», і сміються до сліз, аплодуючи, не шкодуючи долоней. За сюжетом, одного разу в селі сталася дивина: чоловіки, які були начальниками, після чергового частування-святкування допилися до того, що уявили себе... фараонами, а зранку прокинувшись, зрозуміли, що життя первернулося догори дриґом, і тепер усім заправляють жінки. Отож довелося представникам сильної статі опановувати нові професії: доярки, няньки, домогосподарки. А жінки перейняли на себе чоловічі обов’язки: командувати, сваритися і штрафувати чоловіків за неякісну, на їхню думку, роботу... Колоритні образи створили актори: Федір Ольховський (Таран), Марія Рудковська (Одарка), Андрій Пархоменко (Онисько), Оксана Аніщенкова (Уляна), Олександр Данільченко (Аристарх), Світлана Телеглова (Ганна), Сергій Сіплівий (Оверко) та Дмитро Гріцай (Корній).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати