Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Благословенна земля твоя, Господи...»

Під такою назвою у Музеї книги і друкарства України відкрилася виставка живопису Наталії Найди-Капуловської
10 липня, 13:11

Автор представила картини, які передають її бачення краси природи. «Ця виставка присвячується моїй рідній землі - Звенигородщині! А саме: рідному селу Озірна. Місцю, де я народилася, і де жили мої діди і прадіди, весь рід в глибину поколінь. Присвячується моїм батькам, бабусі, донці, всім рідним і близьким людям», - сказала художниця.

У експозиції є роботи різного жанру – пейзажі, натюрморти, портрети. Всі вони, немов спогади – трошки розмиті, неясні, але перед кожною картиною хочеться зупинитися та, вдивляючись у образи, поринути у вир спогадів художниці. Наприклад, на картині «Хатка» зображена стара хатина, у якій виросла сама пані Наталія. Як розповідає художниця, кидати ту хату дуже не хотілося, але через навчання доводилося їздити в інші міста, хатину доглядати було нікому, і з часом будівля сама майже стала спогадом. Та кожного разу, вірна дому, де зросла, маленька тендітна жінка поверталася та приводила до ладу маленьку хатину, і, таким чином, ніби знову поринала у своє дитинство. 

А на картині «Спогади» зображена маленька дівчинка, яка тримає на руках кізочку, а позад них – ще одна біля хатини стоїть. І хоча сама автор стверджує, що то не автопортрет – всі, хто її знають, кажуть навпаки. Зображена дівчина рисами обличчя дуже схожа на художницю, а у двох кізочках на картині знаючі люди бачать Сірочку і Квіточку – дві справжні кізочки, яких з великою любов’ю виростила Наталія на своїй рідній землі.

За плечима Наталії Найди-Капуловської чимало виставок та пленерів у різних містах. Багато робіт художниці знаходяться в музеях та приватних колекціях України та за кордоном. І навіть на щойно відкритому вернісажі є картини, що вже куплені, і, як сказала сама автор «люб’язно надані» власниками. Наприклад, найсильніша робота виставки - «Родина». Широке полотно, на якому в зелених тонах зображена сім’я, «… формально нагадує зображення іконостасу, а батьки, як царські «врата». Втілення задумів потребувало нових ідей та техніки, яка б передала те, що важко передати», - зізнається майстриня.

Привітати художницю із першим днем виставки прийшли її друзі, колеги. Почесним гостем був дует у складі Тані Лободи (спів, кобза) та Олени Левенко (спів, скрипка, сопілка), що чудесними голосами виконали колискову, композиції власної аранжировки на слова Григорія Сковороди та Івана Гребенчука. Ця музика доречно впліталася у стан мрійливості, що панував у залі.

Із привітаннями прийшла ї донька  художниця - Настя. До речі, на вернісажі є  її («Настя» та «Замріяна Настя»), адже найкращий спогад у серці матері – це її дитя…

Побачити виставку можна до 8 серпня.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати