Чотири імпрези Iгоря Щербакова
19 листопада відомий український композитор і педагог відзначатиме 60-річчя![](/sites/default/files/main/articles/17112015/7scherb.jpg)
Голова правління Національної спілки композиторів, професор НМАУ, музично-громадський діяч Ігор Щербаков святкує ювілей концертами, які відбудуться в Любліні, Львові, а дві імпрези — в Києві. Ігор Володимирович — щира, емоційна і романтична людина — такі слова спадають на думку, коли слухаєш його музику. Від перших звуків вона полонить лірико-сповідальною інтонаційністю і гостротою ритмічного малюнку, експресивним динамічно-хвильовим розгортанням музичної думки. Ці риси — ознака індивідуального авторського стилю композитора, явленого нині чи не в усіх жанрах академічної традиції: оперному, симфонічному, камерно-інструментальному, вокальному, хоровому, духовній музиці.
Окрім композиції, Ігор Щербаков активно реалізовує себе у педагогічній і музично-громадській галузях. Уже понад двадцять років викладає на кафедрі композиції Національної музичної академії України. З 1999 і до 2010 рр. митець був керманичем Київської організації НСКУ і вже п’ять років очолює Національну спілку композиторів. Проте хоч якою багатогранною і плідною є творча діяльність Ігоря Володимировича, насамперед він — композитор. Саме як про митця, людину творчу знають про нього в країнах Європи та США, де часто звучать і видаються твори маестро (зокрема, нині ексклюзивний видавець творів І.Щербакова за кордоном — видавництво Lauren Keiser Music Publishing у Нью-Йорку).
На композиторській складовій творчого обдаровання Щербакова наголошує і низка премій, якими його було нагороджено. Так, 1999-го за оперу «Пастка для відьми», написаної для Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва, Ігор Володимирович був удостоєний Шевченківської премії, а 2004 року — Мистецької премії «Київ» ім. Артемія Веделя. Концерти, присвячені ювілею Ігоря Щербакова, своєю географією і творчою різноплановістю, уподібнюються до міні-фестивалю з неофіційною назвою «Дні музики Ігоря Щербакова». 14 листопада у Люблінській філармонії прозвучала Елегія «Плач із майдану мовчання» для сопрано (диригент — Войцех Родек); 19 листопада — авторський симфонічний концерт у Львівській філармонії (диригент — Роман Ревакович, Польща); 26 листопада — авторський вечір у Київській дитячій академії мистецтв, де, зокрема, відбудеться прем’єра Сюїти з музики до вистави «Міщанин-шляхтич» для камерного оркестру у виконанні «Київської камерати» (диригент — Валерій Матюхін); 2 грудня — велика імпреза в Національній філармонії України з участю Національного симфонічного оркестру України (диригент — Володимир Сіренко).
«День» бажає ювілярові натхнення у творчості, здоров’я та многая і благая літа!