Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Для молодих, талановитих та амбітних

У Дніпрі представили понад 200 робіт від авторів з різних куточків області
02 серпня, 17:26

Музей українського живопису за підтримки Дніпропетровської облдержадміністрації вирішив дати шанс «зазвучати» молодим митцям регіону. Так народилася ідея проведення Виставки творчих робіт молодих художників. На ній представлено понад 200 творчих робіт від орієнтовно 50 учасників з усіх куточків Дніпропетровської області.  Хоча арт-ринок в Україні розвивається, молодим художникам «набрати обертів», стати відомими досить непросто. Наважитися на персональну виставку, переконати творчі майданчики у своїй унікальності, для них часто складне завдання. Але засновник Музею українського живопису Олег Наумов завжди за креативні рішення та пошук нових форм подачі мистецтва, тому молоді таланти під дахом музею — це правильний крок, щоб розпочати творчий шлях.

Мистецтвознавець Людмила Тверська, заступник директора Музею з наукової роботи, зазначила, що для молоді ця виставка — унікальний шанс, але є серед учасників і вже досить імениті творці, — амбітні і талановиті автори віком за 30 років, які вже встигли стати членами НСХУ і навіть мають своє коло поціновувачів, які залюбки купують їхні роботи.

Учасники виставки — це художники, які працюють у різних техніках і манерах, експериментують, намагаються відкривати, на їхню думку, нові художні світи. Дехто з них ще навчається у коледжі чи Академії мистецтв, дехто не має спеціальної художньої освіти, втім, малює за покликом серця і дає вихід та розвиток власному таланту. По завершенні виставки, як кажуть у музеї, буде видано каталог робіт усіх учасників.

Не міг залишитися осторонь й молодий художник Сергій Бурбело — директор Музею українського живопису. Він закінчив з відзнаками Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж та архітектурний факультет Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Працює у жанрі пейзажу. Учасник тридцяти молодіжних всеукраїнських, гуртових художніх виставок з 2005 року. Персональна виставка «Визбиране» у Дніпропетровську 2013 року. 2017 — у Музеї-майстерні Івана Кавалерідзе відкрив персональну виставку «Qirim — це  Україна». Твори митця вже зберігаються у Музеї українського живопису, приватних колекціях України, Німеччини. Дипломна робота «Симфонія» в постійній експозиції Дніпропетровської обласної філармонії. Багатьом поціновувачам відомі образні рішення його пейзажних творів. Як художник Сергій Бурбело упевнений: саме природа краю об’єднує людські душі, характеризує національну приналежність. Тому — він обирає Крим. Пейзажі півострова крізь призму багаторічної історії. Сьогодні це болюча, заполітизована тема, тому художник ніби закодовує у картини таємні символічні послання. Шукає, знаходить і зображує свій Крим, з неймовірною атмосферою.

Ще один молодий талант — Станіслав Моторний. Станіслав закінчив ДТХК. Займається живописом, скульптурою, інсталяціями.  Неочікувано для себе почав викладати живопис дітям. У кожну роботу вкладає свою філософію: аби глядач не просто побачив, а й задумався, провів паралелі.  Власних виставок у Станіслава наразі — не багато. Втім, у Музеї українського живопису та у стінах Спілки художників роботи Моторного вже «засвітилися».

Цікава особистість також Ангеліни Демченко: дівчина закінчила ДНУ, факультет міжнародних відносин. Працювала на великому підприємстві, а потім зрозуміла, що малювання — це її неймовірна пристрасть, це те, без чого не може жити. Пише з 2011 року. Настільки захопилася живописом, що звільнилася з посади директора з економіки та організувала власну студію живопису.

Аліна Набока — попри молодий вік, це особистість, яка вже відбулася. Окрім живопису, вона працює у техніці художньої емалі. За її плечима ціла низка виставок: «Чайка. Ремінісценція 1992—2017» (Львів), 2017, ІІ Всеукраїнська бієнале «Сучасне мистецтво вогню України»  (Київ), 2018, «Січеславський пленер», 2014 (Дніпро), участь в  емалєрних симпозіумах, «Діалог з Марією Приймаченко», 2016, Японія, 2017, «Портрети», 2017...

Аби познайомитися з роботами учасників виставки, варто завітати до Музею українського живопису. Там ви побачите багато цікавого, а ще є можливість прослухати лекцію з сучасного мистецтва і відвідати майстер-клас для дітей з малювання.

Виставка в Дніпрі триватиме до 26 серпня за адресою Троїцька площа, 5А.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати